Wpis z mikrobloga

Kolejne zakupy zrobione.

Pustaki ceramiczne porotherm Wienerberger 25 p+w, 18.8 i 11.5. Miałem również do wyboru pustaki Leiera, ale naczytałem się różnych złych opinii i wziąłem oryginał. Tym bardziej że trwa promocja korzyści murowane z której skorzystam, można otrzymać 750 zł zwrotu przy zakupie za 15tys.
Koszt dla mojego domu 17257.4

Kupiłem też pokrycie dachowe. Dach czterospadowy + wykusz około 215m pokrycia. W komentarzu wrzucam rzut do wglądu. Był nie mały dylemat, dachówka ceramiczna a betonowa. Braliśmy pod uwagę betonową brass teviva za około 20tys, Creaton Simpla za 27tys i Meyer Holsen piano za 29tys. Wybór padł na Meyer Holsen piano głęboka czerń, pytałem w różnych hurtowniach i ceny się wahały od 29tys do 34tys a z tego co się dowiedziałem jest to Mercedes wśród dachówek. Jak myślicie, dobry wybór? (ʘʘ)
Koszt z wszystkimi akcesoriami 29580.12

Pozostała do zamówienia więźba i stal na strop, ale co się dzieje z cenami to nie macie pojęcia.. drewno 1700 za M3, stal 5350 za tonę. Czekać czy brać?

#mikosiowabudowa #budujzwykopem #budowadomu
  • 13
można otrzymać 750 zł zwrotu przy zakupie za 15tys.

Koszt dla mojego domu 17257.4


@Sc3eaM: acha, zaoszczędziłeś 750pln a ile straciłeś na VAT gdzie zamiast 8% dostałeś 23%?
W jaki sposób mam kupić na VAT 8%? Z wykonawcą jestem dogadany na robotę a nie materiały. Materiały kupuje sam.


@Sc3eaM: ano taki, że wykonawca kupuje materiały i dostajesz 8% na materiały plus usługę. Naprawdę rzadko opłaca się kupować materiały samemu. Musisz mieć dobre dojścia do rabatów. Bo ta różnica 8%-> 23% dość często jest już częścią Twojej zapłaty za usługę.
via Android
  • 1
@ksiak pokaż mi firmę która sobie nie dorzuca do materiału ( ͡º ͜ʖ͡º) miałem jedną wycenę, i na vacie 8% wychodziło o 1.5tys więcej niż kupno samemu na 23% także wolę sobie sam poszukać. A różnica w cenach materiału jest ogromna jak się dobrze poszuka. Chociażby na moich pustakach miałem wyceny od 6.8 do 7.8 za sztukę.
@Sc3eaM: masz mały dom, czy tak tanią ceramikę znalazłeś? Ja zaczynałem budowę 1,5 roku temu, gdy (podobno) wszystko było tańsze i za Porotherm (25 P+W i 11,5) zapłaciłem około 22k za materiał na cały dom. A dom jest niewielki, parter z użytkowym poddaszem. Powierzchnia podłóg niecałe 170m2, a użytkowa 125 m2. Garaż w bryle.
@ksiak: Dokładnie tak jak napisał @Sc3eaM. Nie ważne na jakim etapie budowy byłem to jak firma mi liczyła usługa + materiał to po rabatach 40% i vat 8% materiał średnio był droższy o 15-20% niż bym go kupił samemu z podatkiem 23%.

Ale jak się pogadało z "wolnym strzelcem" co jest podwykonawcą w kilku firmach to wtedy faktycznie były różnice cenowe bo cena dla przedsiębiorcy była inna niż dla Kowalskiego