Wpis z mikrobloga

Milicja chciała mi wlepić mandat. Mandatu nie przyjąłem który miał wynieść 200 zł. Nie stawiłem się w sądzie i sędzina postanowiła mnie ukarać 15 dniami odsiadki. W więzieniu badania lekarskie przy przyjęciu, przy wypisie a przy wyjściu dostałem 200 zł na drogę powrotną do domu. Tak oto spędziłem dwa tygodnie urlopu w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 161
  • Odpowiedz
@pkpwdrodze: Bait.

Z tego co zrozumiałem to dostałeś zastępczą karę aresztu w miejsce niezapłaconej grzywny w kwocie 200 złotych. W takim przypadku nie mogłeś jednak dostać aż dwóch tygodni aresztu.

Art. 25. kodeksu
  • Odpowiedz
@SHOGOKI przeciez to bejt, najpierw dostaje sie grzywne i dopiero później mozna dostac kare aresztu, ale tez nie dwa tygodnie za 200 zl mandatu xD zreszta zatrzymanie przez antyterrorystow, samotna odsiadka w celi przejsciowej i 200 zl na droge powrotna, wszystko brzmi legitnie xD
  • Odpowiedz
No dla mnie też absurd. Wjeżdżają na ostro w tych kominiarkach jak jacyś antyterroryści. Dzieciak w panice a Ci zwyczajnie widocznie chcieli swoje ego podbudować w małej mieścinie liczącej kilkanaście tysięcy dusz


@pkpwdrodze: Ciekawe czemu o dzieciaku nie myślałeś jak w kiciu wylądowałeś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@pkpwdrodze: taaa, 200 zł przy wyjściu. Tak się składa, że siedzę w branży, i chyba jako mieszkaniec Szczecina musiałbyś siedzieć w Uchercach Mineralnych, po drugiej stronie kraju, żeby dostać. A nikt Cię nie skieruje do odsiadki po drugiej stronie kraju. Więc wymyśl lepszą historię.
  • Odpowiedz
@pkpwdrodze: za 200pln mogłeś dostać najwyżej godziny robót społecznych, a nie odsiadkę i musiałbyś o to wnioskować. Sąd się zawsze przychyla na pierwszej rozprawie do wniosku policji, a policja wnioskuje o ukaranie zgodnie z taryfikatorem mandatów.
  • Odpowiedz