Wpis z mikrobloga

życie w mocno "stancjowych" warunkach przez najbliższe 2 lata zanim uzbiera się na remont?


@mar-v-son: jest ryzyko że wszystko zdrożeje tak bardzo że wyjdzie drożej niż kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja wybrałem 1 opcję. Po pierwsze remont na raty wyjdzie drożej i bardziej upierdliwie. Po drugie inflacja szaleje. Po trzecie wydasz kupę kasy na mieszkanie a i tak będziesz żył jak w slumsie
@amantadeusz: Szukałem mieszkania od ponad roku, trafiło mi się można powiedzieć wymarzone. Oczywiście obawiam się podwyższenia stóp %, ale nie powinni wywalić ich w kosmos. Do tego nawet jeśli wzrosły by o dosłownie kilka punktów % to dałbym radę z ratą
@mar-v-son: Będziesz żałował każdego dnia spędzonego żyjąc jak robal bo pożałowałeś kilku stów miesięcznie, już nie mówiąc o wyprowadzce na czas remontu. A skoro to 50k w dwa lata uzbierasz dodatkowo spłacając kredyt to znaczy że raczej cię na tą ratę na luzie stać.
@mar-v-son: nie wiem jaki to metraz ale czuje ze mocno niedoszacowujesz koszt remontu :p Kolejna sprawa - jesli w ogole rozwazasz zakup niewyremontowanego mieszkania za taka kase (i musisz sie poradzic), to pewnie myslisz nad jakas opcja atomowa dla swoich finansow. Imo najprawdopodobniej Cie nie stac i przemyslalbym calosc jeszcze raz.
@nalej_mi_zupy: W sumie wszystko zależy od tego jak szybko dostanę kredyt, mieszkanie jest 2 poziomowe a do remontu tylko 1 poziom więc dałoby się żyć

@Kutafonix215: Tak jak wyżej jest to mieszkanie 2 poziomowe, a do remontu 1 poziom czyli salon z aneksem i wyspą (ok 27m2), mały korytarz (jakieś 8m2), ścianka działowa ok 3m długości i mała toaleta (sama ubikacja plus zlew, łącznie mniej niż 3m2). Dziś wpadnie też
@mar-v-son: To troche zmienia postac rzeczy, ale nadal, jesli masz duze watpliwosci z tymi 50k, to pewnie Cie (przynajmniej wygodnie) nie stac na taki kredyt. Mam nadzieje ze zrobiles sobie jakas symulacje rat przy roznych wariantach dzialan NBP (mimo wszystko mamy sick inflacje, a NBP w teorii ma swoj cel inflacyjny, jakies dzialania beda musieli wreszcie podjac) albo ewentualnie wziales staly na 5lat z jakims planem nadplaty. W kazdym razie, jesli