Wpis z mikrobloga

Tak z marketingowego punktu widzenia, Wiedźmin i Cymbergaj mają dostać next-gen update, prawda? Na 99% nie wypuszczą ich w krótkich odstępach czasu, bo jak? Będą sobie nawzajem podbierać bazę graczy. Także Wiedźmin 3 next gen na 99% wychodzi w grudniu, bo serial również wtedy ma premierę, a oni są mocno związani z Netflixem w temacie tej premiery. Nic nowego. To by oznaczało, że Cymbergaj musi mieć nextgena wcześniej, albo później. Najpóźniej w tym roku to realistycznie Listopad, nie do końca wiem kiedy gry się najlepiej sprzedają, ale śmiało zakładam że przedział październik-grudzień. I chyba w tych miesiącach starałbym się wcisnąć updejta + content. Co myślicie?
#cyberpunk2077
  • 9
@ChomikSon: a może by najpierw wypuścili wersję last-gen?;) widziałem na YT chyba wczoraj typa jak grał w najnowszą wersję na zwykłym, PS4, no jakos tak prawie bez zmian:(
Trochę szkoda mi tych ludzi na najniższych stołkach CDPR(devów wyklętych w crunchu zajętych), którzy muszą rzeźbić w g...kupie, bo już chyba nic więcej nie wycisną z tego sprzętu. Mam nadzieję że nie odpuszczą i dotrzymają obietnicy(i zrobią legitną wersje na next-geny), a nie
@RabarbarDwurolexowy: ja tam nie wiem, mi sie sytuacja premierowa z wersjami na lastgen nie miesci w glowie. Autentycznie nie wiem jak mozna wypuscic produkt w takim stanie na rynek(xbox one s :D), pogrążyło ich to totalnie, bo zabugowane gry wychodziły w przeszłości i wiele z nich zyskało status kultowych(F:NV), ale wypuszczenie ledwo grywalnej wersji skutkuje daniem faktycznego argumentu hejterom i redakcjom z całego świata, żeby jechać po grze.
ATM wersja na
@ChomikSon:
Raczej nie sądze żeby sobie miały cokolwiek kanibalizować bo mimo wszystko to są dwa różne gatunki gier, to samo studio i luźna plakietka, że to erpeg i tamto rpeg niewiele znaczy.

Poza tym oba są darmowymi upgradami, jak ktoś miał kiedykolwiek posiadać wiedźmina to już go kupił za półdarmo lata temu potencjalna sprzedaż obecnie to są groszowe sprawy.

Z CP podobnie zapewne - kto miał zakupić grę to zapewne zrobił
@ChomikSon: z "marketingowego punktu widzenia" to next-gen update do CP2077 i wersja PS5, powinny wyjść wcześniej, przynajmniej miesiąc przed rozdaniem nagród na TGA, żeby odbudować wizerunek i zgarnąć najważniejsze tytuły, tym bardziej, że praktycznie nie ma żadnej poważnej konkurencji w tym roku ¯\_(ツ)_/¯
oczywiście w chwili obecnej wydaje się to mało prawdopodobne, ale raczej na pewno next-genowy wiesiek pojawi się pod koniec roku, lub na początku nowego, tym bardziej, że ponoć
@tarkaz: Nie wiem czy oni się przejmują tymi nagrodami. Dużo powygrywali przed premierą, na TGA pewnie też coś zgarną, żeby nie było. W razie czego zrobią im specjalną kategorię w stylu "Najbardziej futurystyczna gra", "Top 10 gier z Keanu" czy "Najlepsze sceny seksu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet jakby nic nie zrobili do TGA to będą mieli się czym chwalić, a nie wiem czy z biznesowego punktu
@deletenomads: najważniejsza kategoria to gra roku i oczywiście, że z biznesowego punktu widzenia to bardzo ważna rzecz, taki tytuł poniekąd zamyka usta hejterom, kasuje argumenty krytyków, a inwestorów zapewnia, że nieważne co się #!$%@?ło na premierę, to ostatecznie sprawy mają się lepiej, niż dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem czy faktycznie się tym przejmują, IMO powinni, bo nie zgarnąć tego tytułu w roku, kiedy nie ma
@tarkaz: Szczerze wątpię. TLOU2 zgarnęło wszystko co było do zgarnięcia - czy to zamknęło usta hejterom? Nie. Czy skasowało argumenty krytyków? Nie. A inwestorów interesuje tylko sprzedaż. Czyli dla inwestorów dużo ważniejszym wydarzeniem w dziejach W3 była premiera serialu, niż jakakolwiek nagroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@deletenomads: krytyka TLOU2? oj chyba nie ma takiej w przypadku szanujących się mediów, ale to ciekawy przykład, tam nagrody były oczywiste, bo podobnie jak w przypadku hejtu, ich brak mógłby spotkać się z oskarżeniami o pewne uprzedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) CP2077 to inna historia, gra była chłopcem do bicia od początku, nie bez powodu, ale byłaby niezła kontrowersja gdyby jeden z bardziej hejtowanych tytułów ostatnich lat