Wpis z mikrobloga

Pytanie filozoficzne: jestem neuropa czy 4konserwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że jestem światopoglądowym liberałem - uważam, że szykanowanie LGBT to wyraz tchórzostwa, że faceci mogą sobie ucinać penisy, a kobiety doczepiać, chorzy na raka popełniać legalne samobójstwa, że faceci ze sztucznie obniżonym testosteronem nie mogą startować w zawodach sportowych dla kobiet, że każdy ma prawo wybrać scieżkę kariery "youtubera", a nawet zabawiaczki na "onlyfans" i autentycznie jeśli jesteś w tym dobry, to szanuję. Ale jednocześnie dostrzegam problemy w tym nihiliźmie który ogarnął ludzi, że młodzież chce robić karierę w social media zamiast zostawać naukowcami, inżynierami, czy wysokiej klasy rzemieślnikami. Trochę tym nawet gardzę, chciałbym żeby powrócili do tradycyjnych wartości. Widzę problem w tym, że na głównej jest teraz "profesjonalny wyścig kulek" jakby nie było lepszych tematów dla ludzi, wnoszących coś do ich życia, albo choć minimalnie rozwijającym. Widzę wartość w nauce historii i wysokiej kulturze, jestem lokalnym patriotą (Beskid Niski PANY!!) aczkolwiek bliżej mi obecnie do określania się mianem "Europejczyka" niż Polaka. PiS zmusił mnie do wyjazdu z kraju, bo nie mogłem znieść tego co się w kraju dzieje - wojny polsko-polskiej i troglodytów na najbardziej prominentnych stanowiskach w rządzie.

Wydaje mi się, że jestem liberalną konserwą. Szanuję tradycyjne wartości, ale szanuję też lewaków za odwagę poszukiwania nowych dróg (wcale nie tak łatwo łamać normy w naszym społeczeństwie). Martwi mnie miałkość dzisiejszych mediów, rozrywek, wartości, ale nie zgadzam się na wciskanie dzieciom tradycyjnych wartości jak to próbuje robić ten upośledzony umysłowo psychopata Czarnek i jego poplecznicy.

Z taką postawą jak moja często nie wiem jak żyć i to powoduje u mnie różne stresy, nawet długo się utrzymujące. Też tak macie?

#neuropa #4konserwy #filozofia #jakzyc
  • 7
@bitplenty: jeśli w zjawiskach, które wymieniłeś widzisz problem, a nie chcesz ich zwalczać (w sensie siłowym, bo zwalczanie zjawisk poprzez edukację - spoko), to jesteś #neuropa.

Większość #neuropa to patrioci, ale w rozumieniu nowoczesnym, a nie bogoojczyźnianym. Z moich obserwacji wynika, że dla większości #neuropa patriotyzm to silna Polska w ramach struktur międzynarodowych, a nie machanie szabelką i "wstawanie z kolan". Dla części z nas, zwłaszcza tych co określają się
@bitplenty: tak. Walkę z tymi stresami rozpoczęłam po ostatnich wyborach prezydenckich bo mnie ta sprawa przeżuła i wypluła. Emocjonowałam się jak jakąś telenowelą. Teraz tylko ciśnienie mi skacze, jak znajomy albo rodzina podeśle coś w stylu "cnót niewieścich". Jak znajdziesz sposób jak żyć i nie zwariować z takimi poglądami jak Twoje to podeślij tipa.