I jeeeest złoty medal!! Tymczasem rozpiska na następny dzień i podsumowanie wyników innych naszych gwiazd. Przepraszam za spóźnienie i ewentualne literówki ale jestem nietrzeźwy (tak wiem, ja dzwonię ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Podsumowanie startów Polaków 31.07 (sobota):
Sztafeta 4x400 mikst Sztafeta w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński zdobyła złoty medal! Czas złotych medalistów, 3:09.87, to nowy rekord olimpijski. Wideo na stronie TVP,
400 m ppł kobiet Joanna Linkiewicz pobiła rekord życiowy i awansowała do półfinału.
800 m mężczyzn: Patryk Dobek był 3. w swoim biegu eliminacyjnym, Mateusz Borkowski zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i oboje awansowali do półfinału.
Pływanie: Jakub Majerski był 5. w finale na 100 m st. motylkowym. Pobił rekord Polski, Paweł Juraszek przepłynął 50 m st. dowolnym w półfinale w 21,88 sekundy i odpadł
Katarzyna Wasick z piątym czasem (24,26) zakwalifikowała się do finału na 50 m st. dowolnym.
100 m ppł kobiet: Pia Skrzyszowska była 3. w swoim biegu i awansowała do półfinału, Klaudia Siciarz była 6. w swoim biegu eliminacyjnym, ale czas dał jej również awans do półfinału.
Skok o tyczce: Piotr Lisek zakwalifikował się do finału przeskoczył 5,75 m. Odpadli Robert Sobera (5,65) i Paweł Wojciechowski (5,30 m).
Jeździectwo WKKW:  Drużynowo reprezentacja Polski jest obecnie 12. Miejsca naszych: 18. Małgorzata Cybulska, Jan Kamiński jest 32., a Joanna Pawlak 55.
Golf: Adrian Meronk po dzisiejszym dniu jest na 46. miejscu. Jutro ostatnia runda.
Strzelectwo: Aneta Stankiewicz zajęła 16. miejsce w eliminacjach karabinu w trzech postawach i nie awansowała do finału.
Żeglarstwo RS:X kobiet: Zofia Noceti-Klepacka zakończyła rywalizacje na 9. miejscu
Żeglarstwo - klasa 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński po dzisiejszym dniu są na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej. Pozostał wyścig metalowy.
 Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda po dzisiejszym dniu zakończyły rywalizacje na 15. miejscu
Żeglarstwo RS:X mężczyzn Piotr Myszka tak jak dwóch jego rywali do podium, został zdyskwalifikowany za falstart. Zakończył zmagania ostatecznie na szóstej lokacie. WIDEO na stronie TVP
800 m kobiet: Joanna Jóźwik dobiegła na piątej pozycji w swoim polfinale i niestety odpadła.
Siatkówka plażowa: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Hiszpanami w barażu o 1/8 finału 1:2 i odpadli z turnieju
Podnosznie ciężarów: Bartłomiej Adamus uniósł 163 kilogramy w rwaniu, 197 kilogramów w podrzucie i z wynikiem 360 kilogramów uplasował się na 7. Miejscu.

03:37 Pływanie 50 metrów stylem dowolnym kobiet Katarzyna Wasick Finał
03:40 Lekkoatletyka Rzut młotem kobiet Joanna Fiodorow , Malwina Kopron Eliminacje
04:17 Lekkoatletyka 400 m mężczyzn Karol Zalewski 1. runda
05:05 Żeglarstwo 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar Wyścigi punktowane
12:45 Lekkoatletyka 100 m ppł kobiet Klaudia Siciarz Półfinały
12:53 Lekkoatletyka 100 m ppł kobiet Pia Skrzyszowska Półfinały
13:25 Lekkoatletyka 800 m mężczyzn Patryk Dobek Półfinały
13:35 Lekkoatletyka 800 m mężczyzn Mateusz Borkowski Półfinały

#tokio2020polska -> tag autorski (ale często spamowany przez mirków)