Wpis z mikrobloga

Jaki szampon albo maść polecacie do przesuszonej skóry głowy ? Przez te przesuszenie tworzą mi się na skórze głowy całkiem duże płatki łupieżu. W tych miejscach gdzie się pojawiają to skóra głowy mnie swędzi . Włosy zaczęły mi mocno wypadać i za bardzo nie wiem co dobrego kupić.

#wlosy #dermatologia #szampon #zdrowie #higiena #kosmetologia #cera #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 10
  • Odpowiedz
@Edenes: Jeśli nie masz szansy pójść do trychologa to dermatolog powinien być okej, najwyżej on skieruje cię do trychologa ¯\_(ツ)_/¯ Ale są również tacy, co się i tym zajmą. Poza tym zmiana szamponu: Musi być na co dzień delikatny, być może z jakimiś olejami, mogę ci coś polecić konkretniej jeśli chcesz. Olejowanie skóry głowy - o tym musisz poczytać, aby wiedzieć jak zmyć olej z głowy dobrze (odżywką i najważniejsze to
  • Odpowiedz
@UszyKatiuszy: @Rzwk: dermatolog stwierdził, że mam intensywne zapalenie łojotokowe skóry głowy. Przepisał tabletki przeciwgrzybiczne, roztwór na skórę głowy oraz szampon leczniczy. Ciekawi mnie czy da się to leczyć metodami naturalnymi, ale z tego co poczytałem w internecie to raczej wynika z tego, że domowe metody działają jako wspomagacze czyli chyba bez tabletek się nie da. Generalnie omijam wszelkie tabletki, antybiotyki.
  • Odpowiedz
@Edenes: jak masz już stwierdzoną jednostkę chorobową to lepiej samemu nie kombinować raczej. Najlepiej wyleczyć lekami przy jednoczesnym dbaniu o stan skóry głowy od zewnątrz. Tak to się będziesz męczyć w nieskończoność bez pewności, że się poprawi samymi naturalnymi sposobami.
  • Odpowiedz