Wpis z mikrobloga

@tHoePs: to zależy, co jest przyczyną wady wymowy chyba. bo jeśli krzywy zgryz albo właśnie fizyczne ujmy, to raczej ciężko. a jeśli to tylko nabyta wada, to pewnie da radę.
@SScherzo: wtedy koryguje się te niedoskonałości fizyczne - u ortodonty, laryngologa itp, a potem przeprowadza terapię. ale większość wad w zakresie głoski r jest spowodowana nieprawidłową pracą języka, czasem podniebienia.
@DupaJasia_: Jak mnie ktoś nie rozumie to mówię, że mam wadę wymowy i zajarzy. Poza tym, dzięki temu jestem bardzo rozpoznawalny i zawsze ktoś mnie przez to kojarzy ;) Ja tam widzę więcej plusów, a że czasem ktoś źle zrozumie no to cóż.
@DupaJasia_: Przypomniała mi się historia sprzed paru dni. Pojechałem kupić garnitur, gdzie sprzedawca ma już swoje lata i słuch już nie taki jaki kiedyś. Gdy pomagał mi przymierzyć garnitur jeden z klientów przeglądający koszule w drugim końcu sklepu krzyknął do sprzedawcy:

- Koszulę już znalazłem, jeszcze tylko kławat

na co sprzedawca

- Czego jeszcze potrzebujesz?

Klient z niepewnym głosem

- Kławat.

Najwyraźniej miał podobny problem :)
@tHoePs: a ja mówię takie miękkie r. Czasami wychodzi dobre, ale to chyba zależy od umiejscowienia tej literki ;) Ale już takiego "rrrrrrrrrrrr" nie umiem w ogóle, no chyba, że wywalę jęzor na wierzch, to wtedy wychodzi w jakiś dziwny, śmieszny sposób :D