Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
@bellazi: Wykopki naprawdę są powalone. Minimalna pensja MA STARCZAĆ na mieszkanie i wyżywienie się. Jeśli tego nie spełnia to coś nie tak jest z krajem w którym przebywamy. Sorka ale wydawało mi się, że Polska leży w Europie a nie w Azji mniejszej i są już jakieś standardy, ale najwyraźniej Polska dalej jest Bangladeszem Europy.
  • Odpowiedz
@DoubleM co ty gadasz gościu. Parę lat temu zarabiając tyle co teraz byłabym królową życia, a tak nie ma niby tragedii, ale jakoś dobrze też nie jest. Można powiedzieć, że jest średnio ( ͡º ͜ʖ͡º) Widzę ogromną różnicę w tym ile zostawiam na zakupach, takich zwykłych zakupach spożywczych, porównując chociażby sytuację sprzed dwóch lat. Wszystko drożeje, rachunki za prąd to zaczęła być jakaś masakra. Nikt nie oczekuje,
  • Odpowiedz
minimalna powinna pozwolić na minimalne przeżycie


@bellazi: ale Ty myślisz, że jak podniesiemy minimalną tak, aby mieściły się w niej wydatki z Twoich wyliczeń, to wysokość tych wydatków pozostanie taka sama?
Bo mnie się wydaje, że jak zarzucimy 3000 minimalki na rękę, to dalej nie będziesz się spinać z tym mieszkaniem w kawalerce, bo sumarycznie "minimum egzystencji" będzie Cię kosztować 3500
  • Odpowiedz
@bellazi:

Tylko co to za życie? Nawet gdyby jego koszty w Polsce były nieco mniejsze...?

Cel egzystencji takiego 40-letniego singla? W gównopracy, męczyć się z dojazdami do niej (i marnując kolejne godziny życia) - na przyjemności nie wystarczy - na nowy komputer też nie. Jak chcesz poskładać kompa mając kilka stówek oszczędności? Za co kupisz nowy, większy telewizor? Konsole? Gry? Smartfona - przy kolejnym założeniu, że ktoś kocha wyłącznie taki sposób
  • Odpowiedz
@fuechsinn Ale zarabiając minimalna w tamtym okresie stać by Cię było na podobne życie co za dzisiejsza minimalną. Minimalna z założenia ma pozwolić Ci przeżyć - czyli zapewnienie dachu nad głową (mieszkanie w małej miejscowości, pokój w mieście wojewódzkim), jedzenie i jakiś drobny wydatek. Polecam też zacząć porównywać Polskę do kraju o podobnej gospodarce, a nie do topowej gospodarki Europy, bo mimo że w Wiadomościach mówią że to oni nam zazdroszczą dobrobytu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thorrand: szczęście vs majątek to jest temat na zupełnie oddzielnego posta imo. Ja się z Tobą nie zgadzam. Dla mnie szczęście wygląda inaczej niż nowy komputer czy konsola.
  • Odpowiedz