Wpis z mikrobloga

Aby w Nowym Ładzie nie zapłacić więcej prowadząc działalność gospodarczą trzeba zarabiać 2439 zł miesięcznie.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność będą płacili większe podatki już od rocznych przychodów brutto w wysokości 29270 zł - czyli 2439 zł brutto miesięcznie. Po odjęciu składek i podatków na rękę zostanie 980 zł miesięcznie. Zarabiający więcej, zapłacą większe podatki i składki.

W dużym skrócie - jest to obniżenie podatków dla emerytów (65% z nich nie będzie płaciło podatków) kosztem przedsiębiorców.

Zapraszam do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6208895/aby-nie-zaplacic-wiecej-w-nowym-ladzie-trzeba-zarabiac-2-439-zl-brutto/

Wszystko można sprawdzić w kalkulatorze: https://www.pwc.pl/pl/artykuly/kalkulator-nowy-lad.html

#neuropa #polska #gospodarka #ekonomia #4konserwy #miskaryzu
rzep - Aby w Nowym Ładzie nie zapłacić więcej prowadząc działalność gospodarczą trzeb...

źródło: comment_1627547965QVkbIPFuaT2CQrKQ9xBi1O.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@rzep:

Emerytom się w tym kraju dosłownie liże wora od dobrych kilku lat, a i tak na koniec Cię skwitują, że oni mają źle. Potem takim gadaniem jeszcze cała rzesza młodych ludzi jest otumaniona, co z tego, że z danych wynika inaczej.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: zakładając że pis dotrzyma słowa z kwotą wolną ale w praktyce to zgadujmy jaka będzie kolejność wprowadzenia ładu? Zaczną od podwyżek dla przedsiębiorców czy obniżek dla etatów? Zwiększą podatki, a potem z kwotą wolną to wiecie... trzeba usiąść na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak z 23% vatem przedłużonym na stałe.
  • Odpowiedz
@rzep: Poczekajcie aż zapłacicie pierwszy raz w życiu podatek Solidarnościowy, dopiero się zdziwicie, że coś takiego istnieje XD Ja powiem tylko tak, przedsiębiorcy sobie poradzą, to pracownicy i klienci odczują strzał w portfel. Szczerze współczuję młodszym pokoleniom, będą mieć przesrane ale mi to już osobiście wisi i powiewa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@100mph: Problem polega na tym, że ci przedsiębiorcy często konkurują z dużymi firmami, których zmiany nie dotkną. I nie mogą sobie pozwolić na wzrost cen.
  • Odpowiedz
podziękować mogą wszelkiej maści oszustom podatkowym, którzy pracując na etacie bawią się w b2b ;)


@RexxarHell: Dla tych ludzi rząd wprowadza preferencyjny ryczałt i zostawia np. IPBox. Oni akurat najmniej ucierpią. Po dupie dostaną zwykłe mikro-firmy - sklepy, punkty usługowe itp.
  • Odpowiedz
i tak na koniec Cię skwitują, że oni mają źle


@Need: e tam, w TVP co chwila pokazują baby co mówią, że tak fajnie jak za pisu to ona nigdy nie miała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polski Ład to największe gówno wszechczasów. Czemu mam się dokładać dla Tych, którym nie chciało się dokształcać, podnosić kwalifikacji. Większość obiboków leży do góry jajami, #!$%@? robią, a ja musze im się teraz dokładać do wypłaty. Jak widzę to #!$%@? logo się #!$%@? we mnie gotuje. ****
  • Odpowiedz