Wpis z mikrobloga

Jak to kurde jest, że niektórzy wolą grać w gry postaciami typu support a inni Tank?
Były jakieś badania na ten temat? W sensie jakaś zależność pomiędzy tym jaką rolę w drużynie się wybiera a jaki ma się charakter, znak zodiaku czy historię przemocy w rodzinie czy coś?
Pytam bo gram właśnie w Overwatch i zdałem sobię sprawę, że w praktycznie każdej grze gdzie gram z innymi osobami i musze wybrać rolę, to wybieram rolę healera/supporta.
W WoW, LoL, OW... nawet w CSGO grałem bardzo wspierająco. Z drugiej strony są np tacy co zawsze grają tankami. Wszystko w armor. Przyjmują każde obrażenia na klatę. Jest w tym coś czy po prostu za dużo piwa już wypiłem i bredzę?
  • 57
@theonlyazy: w OW rankedy grałem zawsze tankiem/healerem z jednego prostego powodu - chciałem wygrywać a #!$%@? randomy biorą tylko dpsy. Z kolei w Siege grywam z kumplem i ja zwykle staram się zabić jak najwięcej a on bierze hard breachera i defuser bo lubi plantować, z kolei w obronie on zwykle broni bomb, a ja #!$%@? po mapie żeby oflankować atakujących. I te style gry jakoś tak same z siebie wynikły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theonlyazy: chyba kwestia charakteru i tego czego oczekujesz od rozgrywki. Jeśli dobrze się bawisz jak wszystko masz zaplanowane i przygotowane to wybierzesz raczej support, a jak lubisz niekontrolowane emocje i improwizację no to tank.
@theonlyazy: a to nie po prostu z przyzwyczajenia do danej roli. Jak w kilku grach wcześniej grałeś jakąś rolą to wchodząc do nowej gry też zaczynasz od niej, by sprawdzić i wiedzieć co się dzieje oraz mieć jakieś punkty odniesienia i porownania
@theonlyazy: w DC Universe grałem healerem z dwóch powodów - po pierwsze podobały mi się jego skille (electric), a po drugie, jak napisano wyżej, wszyscy grali DPSami, więc grając healerem nie miałem problemów z zebraniem party do raidów. Ba, normą było, że kilka sekund po zalogowaniu dostawałem zaproszenia do party, bo tak bardzo brakowało supportów na serwerze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theonlyazy: Ja zawsze gram tankiem i w życiu też jestem taki - wszystko biorę na klatę. Za to prawie nigdy nie gram jako dps, także w zyciu jestem mało asertywny. Niezłe przemyślenia Miras, może coś w tym jest...
@theonlyazy: to w sumie zależy od gry. W lolu lubie grać junglerem, jungler daje mi kontrolę nad przebiegiem gry i wprowadza pewien dynamizm. Zazwyczaj idę w dps. Wpaść na linie, wprowadzić chaos i lecieć robić swoje. Natomiast overwatch to jedyna gra w której lubię grać supportem xd Lucio <3 Ogólnie typ postaci który preferuje to ofensywny tank