Wpis z mikrobloga

Jak to kurde jest, że niektórzy wolą grać w gry postaciami typu support a inni Tank?
Były jakieś badania na ten temat? W sensie jakaś zależność pomiędzy tym jaką rolę w drużynie się wybiera a jaki ma się charakter, znak zodiaku czy historię przemocy w rodzinie czy coś?
Pytam bo gram właśnie w Overwatch i zdałem sobię sprawę, że w praktycznie każdej grze gdzie gram z innymi osobami i musze wybrać rolę, to wybieram rolę healera/supporta.
W WoW, LoL, OW... nawet w CSGO grałem bardzo wspierająco. Z drugiej strony są np tacy co zawsze grają tankami. Wszystko w armor. Przyjmują każde obrażenia na klatę. Jest w tym coś czy po prostu za dużo piwa już wypiłem i bredzę?
  • 57
  • Odpowiedz
@theonlyazy: np w Team Fortress 2 grałem medykiem gdy widziałem że team nie ogarnia i padają jak muchy. Zero frajdy jak przeciwnik Cię ora bo nikomu nie chce się wybrać innej klasy niż Heavy, Soldier. Czyli chyba z dobroci wybierałem klasę której nie lubię zbytnio by inni mieli frajdę jakąkolwiek
  • Odpowiedz
@theonlyazy:
Ja gram wszystkim po trochu. Każda rola jest na swój sposób fajna. Najnudniejszy jest zdecydowanie DPS IMO.
Tankien lubię grać bo jesteś wielki, twardy nic Cię nie rozwali. To jest spora frajda jak wali Cię 2137 osób a ty stoisz i się śmiejesz. Wszyscy za Tobą idą i liczą że będziesz ich osłaniał.
Heal, support też daje mi sporo frajdy bo bierze udział w tym procederze. Chcą Ci towarzysza
  • Odpowiedz
@theonlyazy: Na pewno coś w tym jest. Na przykład jak ktoś jest toksykiem, który uważa, że on zawsze gra zajebiście, a reszta lami, to będzie brał carry. Ale to też kwestia specjalizacji. Ciężko się przestawiać z jednego stylu gry na drugi. Jak w lolu grasz topa, to zwykle pewnie będziesz właśnie jakimś tankiem/bruiserem.
  • Odpowiedz
@theonlyazy: ja gram/gralem tankami i w wowa i w lola. Zawsze lubilem tankow, bo byli nie do #!$%@?. Zawsze tez wybieralem postacie mega duze i umiesnione jak np tauren albo alistair. Przyczyna tego bylo, ze zawsze bylem w gim chudy i slaby co w sumie w pozniejszym czasie przyczynilo sie, ze od 8 lat cwicze i jestem dosc nabity. Fajna korelacja bylo tez, ze w grach lubilem przewodzic i zazwyczaj
  • Odpowiedz
@theonlyazy: Z innej beczki - support/tank to gracz-taktyk, jego interesuje zupełnie inny typ rozgrywki poza kręceniem cyferek jako dps. Wiem po sobie. Kręcenie cyferek jest nudne, jako tank/support mam dużo większą odpowiedzialność i możliwość pokazania taktycznego myślenia i przewidywania, do tego wiedzy o samej grze (przykład: ff14 scholar - healer/shielder - gameplay inny od typowego healera i wymaga mocnego zaangażowania żeby być dobrym, to nie jedna/dwie rotacje dps które wykujesz
  • Odpowiedz