Wpis z mikrobloga

Koszykówka 3x3 dobrze wyznacza kierunek w jakim mogą się rozwijać sporty w przyszłości.
- Dynamiczna rozgrywka, w której każda sekunda jest intensywna i emocjonująca.
- Łatwa do zrozumienia nawet jak się ogląda pierwszy raz.
- Nie trzeba do niej budować wielkich boisk/stadionów.
- Mecze są krótkie, w sam raz do obejrzenia do obiadu czy w przerwie w pracy. Przy tym myślę, że cały turniej można by spokojnie rozegrać w 1-2 dni.

Zdecydowanie ta dyscyplina dużo wygrała na Igrzyskach.
#tokio2020
  • 23
  • Odpowiedz
@michnick88: ja po obejrzeniu kliku meczow 3x3 czekam na pilke nozna halowa, ale nie futsal tylko jeszcze mniejsze boiska, tak zeby znowu bardziej od dyscypliny taktycznej liczyly sie drybling i mocne kopyto do strzelania z dystansu. I najlepiej ze sztuczna trawa, tak zeby pozostaly wslizgi i parady bramkarzy na pieciometrowje bramce. Gra na pelnej intensywnosci 3-4 graczy w polu, krotkie intensywne mecze i wyniki hokejowe.
  • Odpowiedz
Koszykówka 3x3 dobrze wyznacza kierunek w jakim mogą się rozwijać sporty w przyszłości.

- Dynamiczna rozgrywka, w której każda sekunda jest intensywna i emocjonująca.

- Łatwa do zrozumienia nawet jak się ogląda pierwszy raz.

- Nie trzeba do niej budować wielkich boisk/stadionów.

- Mecze są krótkie, w sam raz do obejrzenia do obiadu czy w przerwie w pracy. Przy tym myślę, że cały turniej można by spokojnie rozegrać w 1-2 dni.


@
  • Odpowiedz
@michnick88: Pojawiają się już badania, że młode pokolenie nie jest w stanie skupić się na długich treściach, długich odcinkach seriali, filmach, pewnie można zaliczyć też do tego mecze piłkarskie. Wszystko idzie w stronę krótkich treści, stąd popularność np. tiktoka

Jako ciekawostka - ostatnio rozmawiałem z kuzynką w wieku 15-16 lat i jej koledzy i koleżanki mają problemy z pisaniem na klawiaturze. Takiej prawdziwej, komputerowej. W sumie jakby się na tym
  • Odpowiedz
@WormRider: No właśnie w tym rzecz, układ ten sam, ale specyfika zupełnie inna. Kiedyś miałeś komputer, musiałeś radzić sobie z problemami, z instalacją programów itd. Aktualnie do wszystkiego masz aplikacje, która ma być maksymalnie przyjazna użytkownikowi, to zabija jednak zaradność i jak widać powoduje takie problemy, która mi wydają się abstrakcyjne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@KochanekAdmina: Esport i krótkie intensywne mecze? Większość meczów esportowych, szczególnie w playoffach ciągnie się po kilka godzin, w takim CSGO czy LoLu mecz BO5 potrafi trwać dobre 5 godzin
  • Odpowiedz
@michnick88: wielki plus to też to, że wystarczy dwóch znajomych i możesz grać sobie i odgrywać takie akcje jakie robili na IO czyli sport dla każdego jak piłka nożna a nawet lepszy pod tym względem
  • Odpowiedz
@michnick88 wszystko sprowadza się do tego, że młode pokolenia potrzebują dużej intensywności bodźców ;) wynika to ze świata w jakim się wychowują :P np. zauważcie, że obecne bajki mają mnóstwo intensywnych barw :) to wszystko działa na mózg młodego człowieka od najmniejszych lat, mózg się do tego przyzwyczaja i jeśli coś nie jest na tym poziomie intensywności, staje się nieatrakcyjne :( to jest okropne bo rosną później przestymulowane i nie potrafiące
  • Odpowiedz
ostatnio rozmawiałem z kuzynką w wieku 15-16 lat i jej koledzy i koleżanki mają problemy z pisaniem na klawiaturze.


@Jeesek: większość młodych lasek, które spotykam ma problemy, i woli pisać na ekranikach smartfonowych XD
  • Odpowiedz