Wpis z mikrobloga

Szukam głośników 2.0/2.1 do komputera i zastanawiam się nad kilkoma zestawami od Edifier.
Zastosowanie to głównie muzyka (rocki, metal, heavy metal, blues, hard bluies, czasami jakiś jazz), czasami gry (chociaż częściej gram na słuchawkach, więc nie jest to priorytet. Możliwe, że głośniki również podepnę pod TV do filmów/seriali.

Rozważam następujące modele:
1. R2750DB
2. R2750DB + subwoofer T5
3. S360DB
4. S350DB

Wizualnie na pewno najbardziej leży mi zestaw stereo (oprócz pilota, który wygląda tandetnie - ten dodawany do zestawów 2.1 jest lepszy), gabaryty trochę odstraszają, musiałbym trochę pokombinować żeby je umieścić, ale nie jest to niewykonalne.
Czy bass w tych głośnikach jest ok, czy jednak lepiej dokupić subwoofer? Obawiam się trochę czy takie połączenie nie będzie za bardzo "dudnić" - ponad 130W głośniki + 70W sub. Laik jestem kompletny w temacie audio, więc się nie znam...

Jeśli chodzi o modele S360DB vs S350DB, to czy są jakieś istotne różnice poza mocą? Czy jest sens dopłacać do tego nowszego modelu? Z punktu widzenia zwykłego użytkownika, bez zadatków na jakieś audiofilstwo.

#glosniki #audio #audioboners #hifi #edifier #pcmasterrace #glosniki #muzyka
Lookazz - Szukam głośników 2.0/2.1 do komputera i zastanawiam się nad kilkoma zestawa...

źródło: comment_1627421334fAI3xK8RDa733gq6hKL65Q.jpg

Pobierz

Jakie głośniki?

  • R2750DB 40.9% (9)
  • R2750DB + subwoofer T5 45.5% (10)
  • S360DB 4.5% (1)
  • S350DB 0% (0)
  • Inne (zostaw komentarz) 9.1% (2)

Oddanych głosów: 22

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IMO R27 to zdecydowanie za duże kloce na biurko


@L3gion: jeśli zdecyduję się na ich zakup, to albo będą na szafach, albo po prostu przymocowane do ściany. Ustawianie ich na biurko w ogóle nie wchodzi w grę ;)
  • Odpowiedz
Czy bass w tych głośnikach jest ok, czy jednak lepiej dokupić subwoofer?


@Lookazz: Mam Q Acoustics 3030i uważane za dość basowe ale i tak gdy siadam przed kompem z 2.1 Logitecha to ich pierdzi subwoofer czuć donośniej i mocniej. A to tylko (i aż!) kwestia tego że sub można sobie ustawić w najbardziej optymalnym miejscu.
  • Odpowiedz
@Lookazz: Mam r2750 i powiem tak. Sa wielkie - ciezko je sensownie ustawić. Basu w nich nie brakuje wiec subwoofer zbedny moim zdaniem, aczkolwiek zasadniczą role gra tutaj akustyka pomieszczenia. Mam dosyc maly pokoj - grajac blizej telewizora na konsoli nie czuc tego basu. Ale gdy siądę na lozku na drugim koncu pokoju to az jelitami trzęsie jak sie zwiekszy bass potencjometrem i zwiększy troche glosnosc. Jak masz miejsce i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lookazz: też szukałem głośnikow do komputera na początku roku i padło na Presonus Eris e4.5 jestem bardzo ale to bardzo zadowolony
  • Odpowiedz
@Axtezim: odkopuję. Zadowolony? Jest sens dopłacać za to, że to są monitory, a nie głośniki? Patrzę pod wersję BT. Mam 10m2 pokoik, lubię głośno posłuchać, ale bez przesady, więc basowo chyba wystarczy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WyjmijKija: jestem bardzo zadowolony

Ja akurat sobie przeliczyłem i nie opłacalo mi się dopłacać do BT za dużaróżnica

Ogólnie przekonał mnie kumpel który siedzi trochę w muzyce. Zamysł jest taki że na monitorach dźwięk każdego instrumentu jest jak najbardziej zbliżony do oryginału , a jak najmniej
  • Odpowiedz