Wpis z mikrobloga

Rok temu w kwietniu podpisałem umowę na pokój do kwietnia tego roku. Miałem tam miesiąc wypowiedzenia. Jak umowa mi się skończyła, to nadal zapłaciłem kasę za maj, czerwiec i lipiec bo jeszcze mieszkałem w tym pokoju.

Dzisiaj napisałem SMS, że od sierpnia się wyporawadzam. Właściciel mi odpisał, że nadal obowiązuje mnie miesiąc wypowiedzenia i on dopiero pod koniec sierpnia będzie mógł spisać ze mną protokół, bo teraz jest na wakacjach.

Odpisałem mu, że ja umowy od kwietnia nie mam, a w sierpniu mnie nie będzie i zablokowałem jego nr telefonu.

Czy mogą mi grozić jakieś konsekwencje prawne?

#prawo #wynajem #nieruchomosci #kiciochpyta
  • 22
kombinują z najmami okazjonalnymi u notariusza


@tylkodobregeesy: Dlaczego kombinują? W sensie mi się wydawało, że to normalne i standardowe i wręcz się dziwię jak mi znajomy mówi, że ma umowę bez notariusza. Wynajmuję od kogoś pierwszy raz i właśnie byliśmy o notariusza. W końcu to żaden problem. Znam ludzi co nie mieli umowy na najem okazjonalni, #!$%@? strat w mieszkaniu na 30k i w nocy #!$%@? z mieszkania a za poprzedni
@Estetykatopodstawa: A czemu sądzisz, że tak myślę? Wiem że nic nie ugra bo nie ściągniesz kasy z kogoś kto nic nie ma i nigdy nie pracował na umowie. Szkoda mi właściciela bo lata za nimi teraz po mieście i myśli, że ich nastraszy i jakoś odbierze należności. A tak się składa, że miasto małe, ludzie "spod ciemnej gwiazdy" i nie znajdzie raczej na nich nikogo.
Bo możesz mieć zapisany jakiś punkt o automatycznym przedłużeniu umowy na kolejny rok. Jeśli takiego nie masz to nie.


@running: Nie musi mieć.
Nie pisz bzdur.

Domniemanie przedłużenia najmu na czas nieoznaczony
Jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie albo w wypowiedzeniu najemca używa nadal rzeczy za zgodą wynajmującego, poczytuje się w razie wątpliwości, że najem został przedłużony na czas nie oznaczony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778:

Art. 674. KC

Domniemanie przedłużenia najmu na czas nieoznaczony
Jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie albo w wypowiedzeniu najemca używa nadal rzeczy za zgodą wynajmującego, poczytuje się w razie wątpliwości, że najem został przedłużony na czas nie oznaczony.
Odpisałem mu, że ja umowy od kwietnia nie mam, a w sierpniu mnie nie będzie i zablokowałem jego nr telefonu.

Czy mogą mi grozić jakieś konsekwencje prawne?


@derton778: dlaczego ludzie najpierw coś piszą, a potem pytają czy zrobili dobrze? XD

Dobrze, że go jeszcze skarbówką nie postraszyłeś, bo to by wszystko dobrze zwieńczyło
@derton778: Przeszła na czas nieokreślony. rzepisy przewidują, że wypowiedzieć umowę najmu zawartą na czas nieokreślony może zarówno wynajmujący, jak i najemca. Okres wypowiedzenia może zostać ustalony dowolnie pomiędzy stronami, przy czym ustalenie to musi być poparte zapisami w umowie. Często strony określają miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli jednak strony nie określą okresu wypowiedzenia, to stosuje się przepis dotyczący okresu wypowiedzenia zgodnie z art. 688 k.c. Przepis ten mówi, że umowa na czas