Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Ale to jest wygryw, mieć mieszkanie w mikrowieżowcach na os.Handlowym. Wszędzie blisko, doskonała komunikacja, basen 2 minuty na piechotę, zieleń gęsta jak w lesie, nieograniczone możliwości spacerowe. Aha, nie słychać nawet zbytnio ulic. Coś wspaniałego.

Na Handlowym jak w lesie #nowahuta #krakow
Pobierz
źródło: comment_1627319804sV14VzPK7anp6cNbrUbg8X.jpg
  • 45
@DerMirker: niestety sa, sam nie wiedziaem do momentu jak troche tam pomieszkalem. Wspaniala okolica, ale niestety trafiaja sie sasiedzi ktorz maja mieszkania od miasta i od rana wala najtansze "sterny" (te mocne browary w czarnych puszkach) z lewiatana. Na szczescie nie totalna patola, ale pety rzucane przez okna i chwiejny krok juz od rana. Poza tym tak jak napisales, mega duzo zieleni, o dziwo nie ma dramatu z miejscami parkingowymi i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przegrany_przegryw: Stara NH, gdzie istnieje miasto - ogród. A Czyżyny to może i kiedyś były ładnym blokowiskiem, teraz są zaplombowane niczym moje zęby.

A że w rankingu zieleni są na 1. miejscu, bo w ich granicach jest Park Lotników? To mylne wrażenie
@staryhaliny, takie zrzuty z google maps wrzuciles ze az sie dziwie ze nie zawieraja sciezki rowerowej przy wisle kola legu. tam to jest dopiero zielono a oficialnie to tez sa czyzyny. niestety trafiles na starego hutasa wiec wiem ze czyzyny to teraz niestety betonoza
@DerMirker z ciekawostek to od siebie dodam, ze chodnik z ktorego robiles zdjecie teraz oficialnie nazywa sie 'artystow', ale przynajmniej jeszcze rok temu na bloku 6 i 4 (po prawej stronie od robienia zdjecia) byly bardzo stare tabliczki z nazwa tego chodnika 'aleja spacerowa'. moze dalej tam sa :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MelBrooks: panie, ja nie mówię o jakichś Dobrych Domach na soltysowskiej czy aviach, ale o osiedlach powstałych w latach 70/80.

Tu parę zdjęć: http://koszyk-bet.blogspot.com/2019/08/nowa-huta-juz-nie-moda-lecz-miejscami.html?m=1

Nie jest tak źle. Starodrzewy robią robotę. Nowe inwestycje to dramat pod tym względem. Dogeszczanie Czyżyn nie pomaga. Ale nie uważam, żeby jeden park z żulami z Handlowego i ścieżka rowerowa z zieleńcami wzdłuż al. Jana Pawła to był jakiś szczyt możliwości ¯\_(ツ)_/¯