Wpis z mikrobloga

@Bover: no mozna dostac za poniesione straty, no chyba, ze lepsza jest opcja do 3 lat wiezienia xD

115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
9 lis 2010
@Bover: no wykorzystywanie jego rysunku wielokrotnie do celow komercyjnych. Zarabiala na nim, wiec nalezy mu sie odszkodowanie za krzywde. Nie znam sie dokladnie jak to prawnie wyglada ale jest takie cos jak zadośćuczynienie za wyzadzona krzywde w sprawach o pogwalcenie autorskich praw majatkowych
@Murphy99: no grubo, że jeszcze paletki z tym wyszły xD no z plagiatem, bo to „mocna inspiracja” tamtą pracą tego artysty

Obstawiam, że uznali, że skoro to było dotychczas jej „logo”, to ma wszystko prawnie ogarnięte.

Pewnie będzie musiała się grubo tłumaczyć tej firmie i im zapłacić, bo oni też bedą pociągnięci do odpowiedzialności przez autora, bo można to uznać za plagiat jednak
ProResHq - @Murphy99: no grubo, że jeszcze paletki z tym wyszły xD no z plagiatem, bo...

źródło: comment_1627317058TZlVCaU76ED9hId7wfml6n.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Murphy99: w ogóle śmieszne, że jakiś tatuator chciał zrobić gotowy wzór, który do kogoś już należy. Jak chciałam zrobić mój pierwszy tatuaż i pokazałam coś gotowego (jako wzór) to gość od razu mówił, że nie ma opcji, że będzie taki sam, że musi sprawdzić czyje to jest i może ewentualnie zrobić coś inspirowanego. Finalnie wyszło coś zupełnie innego.