Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Na wykopie update w Poniedziałek i Czwartek. Na Google Docs codziennie.

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1627288947Chmcb3IlH62j7TCZnmkIKi.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taior3: Czyli to niestety prawda, widać województwa, gdzie poziom zaszczepienia niski (małopolskie, lubelskie, podlaskie), z jakiegoś powodu podkarpackie się wyłamuje (nie testują?). Oby nam te dzbany „wolnościowcy” nie załatwiły „wolności” w postaci lockdownu dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@BobMarlej: A co ma piernik do wiatraka? W takim Singapurze obecnie 75% zarażonych to zaszczepieni. Podstawa lockdownów u nas jest taka jaka akurat jest wygodna - ile ludzi w szpitalach, ile pozytywów w testach, jakie obłożenia szpitali, ile mrówek przeszło przez ulicę przy szpitalu - co akurat jest wysoko to na tego podstawie będzie lockdown.
  • Odpowiedz
@BobMarlej: Ale jakim szurowskim cherry pickingiem? XDDD Mordo - pokazuję tylko że jak będą chcieli robić lockdown na podstawie pozytywnych testów, to zaszczepienie akurat absolutnie g---o da, bo zaszczepiona osoba też może mieć pozytywny test. Dlatego przytaczam, że oni biorą to co akurat jest wygodne do wprowadzenia lockdownu - będzie dużo pozytywów, ale mało hospitalizacji? No to c--j - wezmą liczbę pozytywów. Będzie mało pozytywów, ale dużo hospitalizacji? No to
  • Odpowiedz
@Rachey: Tak samo jak UK ma teraz lockdown? xD
Lepszego przykładu na skuteczność szczepionek, które pozwoliły Anglikom przejść przez 4 falę suchą stopą, chyba nie trzeba. Dodam, że u nas nadal 30% seniorów jest niezaszczepionych, podczas gdy w UK jeszcze przed początkiem fali zaszczepieni byli prawie wszyscy seniorzy. Tak więc powtórka ich sukcesu u nas wcale nie jest oczywista.
  • Odpowiedz