Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że jesteś dwudziestokilkuletnią kobietą, mieszkasz w Anglii, twoje życiowe doświadczenie to gastronomia, aktualnie pracujesz na magazynie i zastanawiasz się czy by nie zostać w tym kraju na dłużej. Jakie kursy/ szkolenia/ cokolwiek polecacie, żeby coś z tym życiem w końcu zrobić i zacząć zarabiać jakieś normalne pieniądze? Myślałam o kursie ochroniarskim, słyszałam, że dosyć łatwa praca. Ktoś robił, zna kogoś kto robił? Jakieś za, przeciw? Chodzi mi o kurs, który mogę skończyć w kilka tygodni, nie za miliony monet. #uk #anglia #kursy #szkolenia #zmiana ##yorkshire #sheffield #pytanie #pytaniedoeksperta #porady #pomocy #niewiemcobytupisac
  • 25
@Yvonnedea: po sie chcesz pchac w kurs ochroniarski? co po tym chcesz robic, stac w markecie 12h i tyle? To tez nie ma perspektyw. I nie wiem czy dobrym podejsciem jest 'co robic, zeby sie nie narobic i zarobic', imo z takim czyms zawsze bedziesz miec poczucie 'co zrobic, zeby cos z zyczem zrobic'
@Yvonnedea

coś z tym życiem w końcu zrobić i zacząć zarabiać jakieś normalne pieniądze? .

kurs, który mogę skończyć w kilka tygodni,


Jeśli nie masz nabytych do tej pory doświadczeń lub kwalifikacji w wysoko pożądanej profesji lub własnego pomysłu na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to pole wyboru maleje. Wybór tutaj jest kluczowy bo nie można zjeść ciastko i nadal mieć to samo ciastko. Skoro myślisz o kursie, to rozważ studia. Inwestujesz jednak nie
@Yvonnedea Księgowość pozwala przyzwoicie zarabiać bez studiów w tym kierunku, tylko z kursami, a do tego jest dość jasna ścieżka kariery, co np dla mnie było istotne żeby w to wejść, bo wcześniej robiłem rzeczy które miały dość mgliste ścieżki rozwoju. Nawet jeśli Cię to nie zainteresuje na długo to wszelakie biurowe prace ucieszą się z wiedzy w kierunku księgowości, bo bardzo wiele z nich wiąże się z posiadaniem pewnej odpowiedzialności budżetowej.
@Yvonnedea: możesz zrobić prawko na c+e i kosić 40-55£ tys rocznie, jest wiele lekkich prac gdzie masz zmiany po 6-10godz, a dzięki kasie możesz pomyśleć o kolejnych kursach,
Lonelypilot wspominał na swoim kanale np że dużo jego znajomych kierowców zbiera na kurs pilota liniowego właśnie dzięki c+e.
@Yvonnedea: trochę dziwne pytanie, nic o tobie nie wiemy, na jakim etapie zakonczyłas edukację, na jakim poziomie jest twój jezyk, więc nie wiemy czy masz predyspozycje do zawodu księgowej, spawacza, czy operatora koparki...

Jeśli uważasz ze nadajesz się do biura, do księgowości, rób kurs AAT, jak się przyłożysz to za pół roku będziesz miała dyplom księgowej.
@Yvonnedea: posiadam licencję od ponad 6 lat.
Można znaleźć dobrą pracę, za godziwe pieniądze, jednak jest to zawód zdominowany przez mężczyzn i kobiecie może być ciężko. Jeśli byłabyś zadowolona ze stania w sklepie/biurze/galerii 10-12 godzin dziennie za £10, to pracę zawsze znajdziesz. Jest dużo pracy dostępnej i można znaleźć coś dobrego jeśli się dobrze szuka.
Wydasz £500 na kurs i licencję i będziesz miała pewną pracę, może niespecjalnie satysfakcjonują ale łatwą
@derton778: tak netto,
w wielu firmach obecnie po podwyżkach że względu na ogromne braki kierowców w UK.
Jak masz kontakt z agencjami to ma ltd możesz śmiało negocjować stawki o 2-3£ więcej na godzinę.
1300£ za 5 dni lub 1600£za 6 dni trunking tu trzeba spać w ciężarówce, to najciekawsze oferty jakie ostatnio slyszalem.
Sam mam w tym roku około 55£ tys. Tylko dlatego że chce robić mało km i codziennie