Wpis z mikrobloga

#koronawirus Przemyślenia: wydali miliardy euro, dolarów, funtów na przebadanie budowy wirusa, mechanizmów zarażenia. Stworzyli (wątpliwej skuteczności, ale jednak) testy na obecność wirusa. A czemu nie władowano takich samych pieniędzy na stworzenie testów, czy wogóle jesteś podatny na rozwój COVID-19 po zakażeniu wirusem? Pan, Pani - na lewo, nic wam nie grozi. Pan, Pani - natychmiast na szczepienia, jak się zarazicie, to wylądujecie pod respiratorem, stracicie płuca.
Na swoim przykładzie wiem - byłem zarażony - nie jestem w grupie ryzyka, chorowałem i prawie nic mi nie było. Nie potrzebuję #!$%@? szczepień.
Czemu w dobie kosmicznej turystyki, kiedy ludzie ludzi po ciemku umieją robić, nikt nie działa w tą stronę, masowych testów całej ludzkości pod tym kątem?
Ja mam swoją odpowiedź: brak woli żeby to wyleczyć, jedynie wola aby leczyć, jak najdłużej. Tak to byśmy uniknęli globalnego #!$%@?, zamykania całych krajów, zmuszania ludzi do masowych szczepień, zapędów totalitarnych rządzących i co bardziej jebniętych obywateli

tak to musiałem zrzucić z duszy
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hjuman: IMHO to było zaplanowane. Wyjdę na płaskoziemca, trudno. Gates na Evencie 201 zastanawiał się, co by było, gdyby wybuchła jakaś pandemia. Chwilę przed Covidem.
Wszystkie metody leczenia uwalone, lekarze próbujący stosować dotychczasowe leki wyzywani od czci i wiary. Przez półtora roku w sumie ani razu nie widziałem lekarza w TV, O bakcylu najcześciej wypowiadali się politycy. W każdym kraju, nie tylko w Polsce.
@Hjuman: wyłamię się z waszego kółeczka:
gdyby potrafili, to by zrobili. Nie zawsze da się miliardy bezpośrednio przerobić na konkretne odkrycia. Może być tak, że odkrycie kto jest potencjalnie podatny a kto nie, jest poza pułapem obecnej medycyny przez wiele jeszcze lat i miliardy wtłoczone na szybko nie będą mogły tego w ciągu roku od tak zmienić. Najpierw muszą być może zajść inne odkrycia i okrzepnąć, żeby mogło się odsłonić właśnie
@gridstream: nie w zorganizowany sposób na taką skalę jednocześnie bez przecieków.
statystycznie nie jest to możliwe. za dużo ludzi zaagażowanych.
jak to sobie wyobrażacie, kilkaset (lekko licząc) osób z każdego państwa, 50 czy 60 większych organizacji, to są dziesiątki tysięcy osób

i ani jednego przecieku? może i wirusik wyszedł z labu, ale to bardziej pojedyncza akcja - na taką skalę zorganizować takiej mistyfikacji nie da się bez przecieków.
@pyzdek: na mój rozum: ogarnęli budowę wirusa. ogarnęli testy, później szczepionki. mniej więcej wiedzą, jakie geny wchodzą w reakcję z białkami wirusa.

baza już jest - jeśli naraz zaprzęgniesz do pracy kilka tysięcy ośrodków - przecież ta pandemia taka groźna - to ktoś prędzej czy później dojdzie do tego, przy tych pieniądzach co są przepalane na walkę ze skutkami

po prostu nie było woli
@Hjuman Jak to mowią "poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze".
Ja widzę że coraz mniej jest niezależnych mediów. Oraz jak napisal @Przemasu - Ja również nie widziałem w TV autorytetów z dziedziny wirusologii, którzy wypowiadaliby się w sposób niezależny.
Jeszcze jedna rzecz - jeśli na świecie pojawią się zagrożenie na taką skalę jak ten wirus - to na całym świecie powinno się odbyć przynajmniej kilka medycznych konferencji z udziałem największych światowych autorytetów, którzy
@Hjuman: ogarnęli budowę wirusa HIV już ile lat temu, a wciąż nie ma na niego skutecznej szczepionki, mimo prac bardzo wielu ośrodków i olbrzymiej kasy walonej w tym kierunku.

Jak już mówiłem, nauka to nie sklepik z menu z cennikiem. Czasem się trafi na odkrycie, a czasem po prostu nie.

Na ile wycenisz koszt zbudowania działającego teleportu? Choćbyś się zesrał i całe PKB Ziemi na to przeznaczył, to nie zbudujesz obecnie
dałem Googla kiedyś aplikacji kwarantanna. Pierwsze zmianki o aplikacji są w necie z okolic października 2019 gdzie nikt nie słyszał o wirusiku i że ludzi będzie się zamykać.


@cin123654: XD Tu masz nawet 2008, i twoim zdaniem pewnie ta aplikacja była gotowa 12 lat temu (jak jeszcze smartfony praktycznie nie istniały na rynku), czy może google ma jakiś błąd, który pozwala na takie rzeczy? Pomyśl dwa razy ( ͡° ͜
Pobierz edek-ecki - > dałem Googla kiedyś aplikacji kwarantanna. Pierwsze zmianki o aplikacji...
źródło: comment_1627163099IoteTA09KWHL6xQbuwMzLE.jpg
@pyzdek: ja mówię o testach na podatność na chorobę, na jej nasilenie

mieli - mają - miliony chodzących dowodów. i nie do końca chodzących. ale przy takiej bazie materiału do badań, przy mocach obliczeniowych dzisiejszych komputerów, przy stanie naszej wiedzy nt ludzkiego dna - nie ma siły, żeby w końcu nie wpaść na wzór

brak woli od samego początku
@edek-ecki: Nawet jeżeli, to ile trzeba czasu aby aplikację napisać, przetestować + przygotować infrastrukturę techniczna . Dzień ? czy kilka miesięcy ?

Aplikacja dodatkowo w sklepach mobilnych musi przejść proces weryfikacji. To też trochę trwa.

Obstawiam pół roku wcześniej trzeba ogarnąć taka apkę od fazy rozpisania założeń, produkcji testów do jej wypuszczenia na rynek.