Wpis z mikrobloga

#koronawirus Przemyślenia: wydali miliardy euro, dolarów, funtów na przebadanie budowy wirusa, mechanizmów zarażenia. Stworzyli (wątpliwej skuteczności, ale jednak) testy na obecność wirusa. A czemu nie władowano takich samych pieniędzy na stworzenie testów, czy wogóle jesteś podatny na rozwój COVID-19 po zakażeniu wirusem? Pan, Pani - na lewo, nic wam nie grozi. Pan, Pani - natychmiast na szczepienia, jak się zarazicie, to wylądujecie pod respiratorem, stracicie płuca.
Na swoim przykładzie wiem - byłem zarażony - nie jestem w grupie ryzyka, chorowałem i prawie nic mi nie było. Nie potrzebuję #!$%@? szczepień.
Czemu w dobie kosmicznej turystyki, kiedy ludzie ludzi po ciemku umieją robić, nikt nie działa w tą stronę, masowych testów całej ludzkości pod tym kątem?
Ja mam swoją odpowiedź: brak woli żeby to wyleczyć, jedynie wola aby leczyć, jak najdłużej. Tak to byśmy uniknęli globalnego #!$%@?, zamykania całych krajów, zmuszania ludzi do masowych szczepień, zapędów totalitarnych rządzących i co bardziej jebniętych obywateli

tak to musiałem zrzucić z duszy
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cin123654: To prosta apka praktycznie bez żadnych funkcji. A co do testowania, jest gdzieś w necie wiadro żółci jakie wylał na ten projekt jeden z developerów. A co do jej działania, to powiem Ci, że np u mojej szwagierki nie działała i do niej dzwoniło wojsko tradycyjnie, na telefon. Przez tydzień cały jeden raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@edek-ecki: to apka rządowa, z budżetu państwa. Wiem co nie co o procedurach tworzenia aplikacji małych i dużych.

Są pewne procedury które musza być spełnione, nie można od tak bez żadnej ustawy ( np covidowej która później została wydana i ułatwia pewne rzeczy ) wydać nawet 100 zł na coś takiego. Dodatkowo musi być olbrzymia infrastruktura techniczna aby ogarnąć setki mln fotek. Dochodzą przepisy RODO, przepisy dotyczące że taka apka
  • Odpowiedz
@cin123654:

nie można od tak bez żadnej ustawy ( np covidowej która później została wydana i ułatwia pewne rzeczy ) wydać nawet 100 zł na coś takiego

70 mln. na wybory też nie można było wydać, a jakoś się wydały...

takie coś dla budżetu państwa tworzy się miesiącami - z czego większość to papiery. A udało mi się dostać do info że projekt apki anty covidowej był już w październiku 2019. Z dokładnym opisem że ma służyć do kontroli kwarananny na chorobę
  • Odpowiedz
@cin123654: No... Jak już mówiłem tę datę da się oszukać, z kilka lat temu była głośna sprawa, gdy jeden z dzienników pozował na proroczy edytując swoje stare artykuły i odnosząc się do nich w nowych.
  • Odpowiedz
ja mówię o testach na podatność na chorobę, na jej nasilenie

mieli - mają - miliony chodzących dowodów. i nie do końca chodzących. ale przy takiej bazie materiału do badań, przy mocach obliczeniowych dzisiejszych komputerów, przy stanie naszej wiedzy nt ludzkiego dna - nie ma siły, żeby w końcu nie wpaść na wzór

brak woli od samego początku


@Hjuman: są tysiące różnych chorób i miliony chorych, a wciąż też nie ma informacji, kto może być podatny a kto nie. Dlaczego uczepiłeś się akurat covida, a nie innych chorób? W ich przypadku nie ma braku
  • Odpowiedz
@pyzdek: nie wiemy. i się nie dowiemy. a czemu? bo nikt w tą stronę na wielką skalę nie prowadzi badań. uwarnkowania nie genetyczne? to pyk - strumień kasy płynie w inną stronę, np w kierunku niedoborów wit d czy innych. materiału porównawczego kilkaset milionów na świecie.

ale to jest jednorazowy myk - oznaczysz gościa i więcej nie masz z niego pieniędzy. a w przypadku samych szczepień... samonakręcająca się karuzela pieniędzy.
  • Odpowiedz
nie wiemy. i się nie dowiemy. a czemu? bo nikt w tą stronę na wielką skalę nie prowadzi badań. uwarnkowania nie genetyczne? to pyk - strumień kasy płynie w inną stronę, np w kierunku niedoborów wit d czy innych. materiału porównawczego kilkaset milionów na świecie.


skąd wiesz, że się takich badań nie prowadzi? Sprawdziłeś?

ale to jest jednorazowy myk - oznaczysz gościa i więcej nie masz z niego pieniędzy. a w przypadku samych szczepień... samonakręcająca się karuzela pieniędzy. bo szczepienia trzeba odnawiać, niestety.

EU wydało 3 mld eur na zakup szczepionek. Moderna zainwestowała wg danych z początku tgo roku 800 mln USD (od inwestorów). a inne kraje/ federacje związkowe? a inne koncerny farmaceutyczne? 10 mld euro spokojnie się uzbiera. plus koszty lockdownów i innych mrożeń gospodarki. żaden HIV czy rak nie widział nigdy takich pieniędzy do swojej dyspozycji
  • Odpowiedz