Wpis z mikrobloga

Dzisiaj skradziono mi karę. Ktoś wybrał w sumie około 200zl zbliżeniowo zanim ją zablokowałam #policja oczywiście, po co pan przyszedł mała szkodliwość i tak go raczej nie znajdziemy. To ja im mówię że w tych sklepach jest monitoring i można sprawdzić kto kupował. To policjant z tekstem : on na pewno miał maskę i go nie znajdziemy. Pomóżcie, bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Jak zmusić #policja do działania w mojej sprawie. Narazie mam w poniedziałek donieść wyciągi z konta.
#oszukujo #stalowawola #bankmillennium #prawo
  • 37
Nie jest to niska szkodliwość, bo płatność skradzioną kartą to kradzież z włamaniem. Nikt tego nie kwalifikuje jako oszustwo tak jak napisał kolega wyżej, to jakaś pomyłka. Złodziej w momencie płatności przełamuje zabezpieczenie elektroniczne chociażby płacił zbliżeniowo. Jest mi przykro, że trafiłeś na takiego policjanta. Mam taką radę żebyś wysłał zawiadomienie na piśmie na adres komisariatu właściwego miejscowo. W zawiadomieniu ujmij datę czynu, miejsce czynu, krótki jego opis, wartość strat i na
@przemocnc: Jak wyżej, zawiadomienie do prokuratury, jeśli za dwa miesiące klepną umorzenie, to piszesz skargę, w której wytykasz brak przeprowadzenia czynności procesowych, w aktach powinno być zlecenie od prokuratura wobec policji, że np. mają sprawdzić kamery, jak tego nie zrobią, to na tym możesz oprzeć całe odwołanie.
@croppz: może prawo powinno zostać zmienione i powinna kwota kradzieży na wykroczenie zostać rozdzielona na kradzież od osoby prywatnej i innych podmiotów. Bo wiadomo, że jeśli policja będzie musiała ścigać jako przestępstwo kradzież cukierka to będzie problem ale 200zl dla emerytki to już duża kwota. Poza tym sklepy mają ochronę, emerytka nie ma jak się bronić, ma przytępione zmysły i trudniej jej zauważyć, że jest okradana.
@przemocnc: Polecam samemu zacząć działać bo jak będziesz czekał na policję to nagrania już nie będzie. Zazwyczaj nagrania trzymane są kilka dni bo potem zastępuje je nowe nagranie. Oni tylko czekają aż upłynie odpowiednio dużo czasu aby umorzyć sprawę. Jak się nie ma znajomosci w policji to nie ma co na nich liczyć. Przygotuj jeszcze jakaś stówkę dla właściciela sklepu bo za frajer może im się nie chcieć grzebać w nagraniach.
@jafek21: oczywiście nie masz racji, oczywiście gadasz bzdury. Policja w trybie artykułu 308 kpk ma 5 dni od daty złożenia zawiadomienia na wydanie decyzji czy postępowanie będzie umorzone czy nie.(tryb czynności w niezbędnym zakresie w przypadku gdy sprawca jest nieznany). Kolejną rzeczą jest to, że magiczne umorzenie o którym piszecie nie zamyka drogi do prowadzenia czynności w danej sprawie, kodeks postępowania karnego pozwala na realizowanie czynności procesowych w sprawie umorzonej. Kolejną
@BigosMieszamCzasem: i od ta widać, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie masz również pojęcia jak to działa w praktyce. Ja tego doświadczyłem na własnej skórze, a ty rzucasz jakimiś prawnymi teoriami, który ni jak się mają do stanu rzeczywistego. Idź się pożal policji jak ci umorzą bo po kilku dniach nagranie zostało skasowane wiec nic tu po nich.
@jafek21: no właśnie widać że Ty nie masz pojęcia i nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem, że mam świadomość ile spraw jest umorzonych. Ja jestem właśnie praktykiem, a Ty płaczesz bo Ci sprawę umorzyli gdyż nie było materiału dowodowego. No życie, zdarza się. I prawne teorie o których piszesz są zawarte w kodeksie postępowania karnego na którym bazuje policja przy najdrobniejszym dochodzeniu i na jego podstawie właśnie po 5 dniach dochodzenie zostaje
@croppz Policja sprawę przyjęła. A jak się rozwinie to się okaże. Ten co wybierał nie był głupi. Wybrał dokładnie 198.98. Więcej nawet nie próbował. Po zablokowaniu karty nie było próby jej użycia. Sprawa zgloszona do #pzu . Tam mam ubezpieczenie od wszystkich zdarzeń łącznie z rabunkiem poza miejscem zamieszkania.
Co nie zmienia faktu że bardziej by mnie cieszyło złapanie sprawcy. Nawet żebym odzyskał pieniądze za 2 lata. Co znając polskie prawo nie