Wpis z mikrobloga

Jak nigdy korci mnie podesłać filmik do odpowiednich organów... Ostatnio ilość patoli odwalanej przez ciężarówki na trasie którą śmigam do roboty stała się niebezpieczna ( _)

#polskiedrogi #samochody #wypadki #ruchdrogowy
b7kj - Jak nigdy korci mnie podesłać filmik do odpowiednich organów... Ostatnio ilość...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b7kj: sytuacja daleka od niebezpiecznej bo zwolniles, ale jednak wydaje sie, ze byles w stanie przed wyjazdem z drogi podporządkowanej zauważyć, ze ciezarowka byla w trakcie manewru wyprzedzania...
  • Odpowiedz
@b7kj: spokojnie zakończył manewr przed zakończeniem podwójnej ciągłej, inna sprawa to z jaką prędkością się poruszał (ale chyba niezbyt dużą) oraz to że włączałeś się z podporządkowanej
  • Odpowiedz
spokojnie zakończył manewr przed zakończeniem podwójnej


@Szaraban: ale wiesz, ze manewr wyprzedzania masz zakonczyc PRZED pojawieniem sie podwojnej, bo przez podwojna ciagla nie mozesz przejechac?
  • Odpowiedz
@Szaraban: ja tam nie widzę spokojnego manewru zakończonego przed podwójną linią, tylko nerwowe bujnięcie zestawem i powrót na swój pas grubo za początkiem podwójnej ciągłej przy moim wyhamowaniu do zera, a tak jak @stormkiss: wyżej napisał: manewr wyprzedzania masz zakończyć przed podwójną ciągłą, koniec kropka. Włączanie się z drogi podporządkowanej nie ma tu nic do rzeczy bo a) nie ma tam znaku STOP, b) skręcałem w prawo, więc
  • Odpowiedz
@b7kj: Kiedyś miałem podobnie ale to ja wyprzedzałem. Droga z Brzegu do Oławy przed Gać (długa ładna prosta). Przede mną wlecze się jakiś dostawczak. No to wyprzedzam.... Wtedy traktor postanowił wyjechać z polniaka... Koniec końców nic się nie stało ale strachu mi trochę napędził.

Nauczyłem się wtedy, że jak chcę skręcić w prawo (na np skrzyżowaniu) to zawsze patrzę w obie strony, a nie tylko w lewo jak niektórzy.
  • Odpowiedz