Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 105
478 644 + 36 = 478 680

Tylko 36 km, ale za to koło 2350 przywyższeń z maksymaln.ą wysokością prawie 2900m. Alpy Berneńskie - grupa Blüemlisalp - wśród trzy- i czterotysięczników oraz kwitnących rododendronów (o których jest nawet szwajcarska piosenka). Podejście częściowo po śniegu, bardzo przyjemne zjazd po szczycie moreny 2200 m w dół.

strava

#rowerowyrownik #alpventure (mój tag) #szwajcaria #mtb #gory

Skrypt | Statystyki
manedhel - 478 644 + 36 = 478 680

Tylko 36 km, ale za to koło 2350 przywyższeń z m...

źródło: comment_1627024189EJc1z6sg9t9vvRNkIdZKcN.jpg

Pobierz
  • 16
@WormRider: robiłem różne proporcje, nachętniej tak 60-70% podjazdu i 30-40% noszenia żeby różne mięście mogły popracować. Tutaj 1300 m podjazdu i 900 m wnoszenia gdzieś. Max zrobiłem chyba 2500 m podjazdu i 1500 m wnoszenia, ale potem musiałem 2 dni przerwy od roweru zrobić.
@manedhel Oeschinensee jest świetne, szkoda tylko, że tak mocno oblegane przez turystów. A Alpy Berneńskie to moja ulubiona część Szwajcarii. Obczaj Grand Chavalard, dość ciekawy podjazd tam jest xD
@JACCU: pod wieczór tłumów nigdy tam nie ma, w sumie inaczej niż pod wieczór jeszcze nie byłem - to zawsze stacja końcowa ode mnie, nie początkowa. Na grand Chavald byłem, ale bez roweru - ta trasa jest absolutnie nie rowerowa. W pobliżu jest za to fajny zjazd z Grande dent de Morcles - jak najbardziej przejezdny, z bardzo fajnym podejściem z drugiej strony.

Co do Alp to wolę Alpy Penińskie, głównie
@manedhel To jestem zaskoczony bo dent du morcles od południowej strony taki dość wspinaczkowy. A północna strona patrząc ze szczytu tym bardziej nie wyglądała na jakiekolwiek zejście/wejście. Ta trasa właśnie wzdłuż Chavalard jest dość trudna, ale jeżdżą tam ziomeczki rowerami.
@JACCU: ok, nie wiem czy jasno, chodziło mi o tę trasę na obrazku. Fajne podejście ( z elementami wspinaczki jak mówisz) i normalny zjazd. Tam zjeżdzałem ze znajomym, przyjemna trasa. Grand Chavalard nie spotkałem się żeby ktoś zjeżdzał - jest trudniejsze niż grande dent de Morcles, ale pewnie łatwiejsze niż Haute Cime de Dents du Midi, które też robiłem, więc w sumie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby tam pójść.
manedhel - @JACCU: ok, nie wiem czy jasno, chodziło mi o tę trasę na obrazku. Fajne p...

źródło: comment_1627071613Dx6AZzn42HzBC1DgUyC311.jpg

Pobierz