Wpis z mikrobloga

prawo jest bardzo dobre, tak samo jak YT wprowadził to że filmy MUSZĄ być oznaczane jeżeli są opłacane. Tak samo tutaj nie widzę problemu aby na zdjęciu, pod zdjęciem była informacja o ingerencji w zdjęcie.


@skizo: tylko, że opłacenie materiału to nie jest coś co działa praktycznie zawsze, musi być podpisany kontrakt, przelane pieniądze itd.

Ingerencja w zdjęcie pojawia się praktycznie zawsze, jak wyślesz zdjęcie za pomocą komunikatora to już nie
  • Odpowiedz
@RobBobb: W Argentynie na bilbordach reklamowych jest informacja, że "ta reklama została poddana obróbcep Przez fotoszopa", a na tych naturalnych jest napisane , że nie zostały poddane obróbce graficznej.

Fajna inicjatywa.
  • Odpowiedz
@guest: i w czym problem? Pokaże to że wszędzie ssą ingerencje i już nie będą nastolatki wierzyć że zdjęcie blogerki z "przyczajki" jest naturalne. A zobacz ile będą warte zdjęcia bez tego znaczka
  • Odpowiedz
Tak to jest jak za prawo biorą się ideowcy, nie mający nawet podstaw wiedzy, a co gorsza tacy, którzy nie chcą swoich ideowych pomysłów konsultować z ludźmi z wiedzą (bo domyślają się, że wyjdą na głupków).


@kowad: o, widzę że czytałeś i dowiedziałeś się więcej o tym prawie, poszukałeś projektu a nie tylko przeczytałeś nagłówek na mirko. Jak masz taką wiedzę jak to będzie przeprowadzone to się podziel, mnie się nie
  • Odpowiedz
@Faraluch: Ja się zapoznałem, w komentarzu wyżej napisałem w skrócie o co chodzi ;) konsultacje społeczne miały miejsce, a ludzie z branży w Norwegii uważają ze rządzący podeszli do tematu profesjonalnie i nowe prawo jest przemyślane
  • Odpowiedz