Wpis z mikrobloga

Jezus maria kto to #!$%@? wymyslił ten #scrum #!$%@? o szopenie. Na szkoleniu #!$%@? o zupie drugim daniu i frytkach: cel sprintu: najeść się. A na realny problem trener mówi: eeeeeeee... dojdźcie sami do rozwiązania, scrum nie mówi. Scrum nic nie mówi, bo scrum guide to 17 stron bełkotu xD
#it #programowanie #testowanieoprogramowania
evilonep - Jezus maria kto to #!$%@? wymyslił ten #scrum #!$%@? o szopenie. Na szkole...

źródło: comment_1626892919Kb9QkErTATbYBnXi1xWzDd.jpg

Pobierz
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ChamskoCytuje: a nie #!$%@? nad surowymi ziemniakami, które nazwano frytki, bo cel jest żeby najeść się? A potem oczywiście na review brawa jakie to zajebiste i pyszne. Keczup w następnym sprincie, a usmażymy je kiedyś tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@evilonep:

Keczup w następnym sprincie, a usmażymy je kiedyś tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak serio takie coś masz na szkoleniu to
@evilonep: scrum to tylko narzędzie i do tego bardzo elastyczne, scrum master nie może być zamknięty na cokolwiek z życia, ponieważ on jest właśnie do tego, aby pomóc zespołowi wypracować swoją metodykę scrumową, nie kopiować jakąś inną, tylko pomóc zespołowi stworzyć swoją. Dlatego np. dwa zespoły, nawet posiadające tego samego scrum mastera, mogą pracować w scrumie zupełnie inaczej.
@voot: no, ale czym jest cel sprintu. Na szkoleniu miałem to co napisałem. Danie, zupa, frytki, rosół, bakłażan. Celem jest się nażreć, więc frytki są tłuste i szybkie do zrobienia to się nimi najesz. No ale #!$%@?, ja jestem IT. Dla mnie frytki to tłuste GUI bez backendu. Cel zrealizowany. No #!$%@?.
@elf_pszeniczny: a jak jest hard topic i no ni cholery tego nie podzielisz jak na obrazku? Deskorolka, hulajnoga itd.... No to trzeba zrobić w całości i 3/4 zespołu nad tym pracuje. Nie ma żadnego efektu wizualnego, biznesowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elf_pszeniczny: a jak jest hard topic i no ni cholery tego nie podzielisz jak na obrazku? Deskorolka, hulajnoga itd.... No to trzeba zrobić w całości i 3/4 zespołu nad tym pracuje. Nie ma żadnego efektu wizualnego, biznesowego.


@evilonep: tak, miałem i tym pisać też
Wg mnie to duży problem scruma - wszelkie taski "techniczne" teoretycznie nie mają prawa się zadziać. Jak nie masz czego pokazać na review to tak "niczego
Na szkoleniu #!$%@? o zupie drugim daniu i frytkach: cel sprintu: najeść się.


@evilonep: Sprowadzanie zwinnego podejścia do developmentu do frytek i keczupu to jakieś idioctwo. Scrum ma pomagać na zupełnie inny typ problemów i niepewności, niż kwestia "jak zrobić frytki", czy tam inne obiadokolacje/najeść się.

Inna sprawa, że część wniosków z tego linku end scrum now to jakieś czyste idioctwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elf_pszeniczny: a jak jest hard topic i no ni cholery tego nie podzielisz jak na obrazku? Deskorolka, hulajnoga itd.... No to trzeba zrobić w całości i 3/4 zespołu nad tym pracuje. Nie ma żadnego efektu wizualnego, biznesowego.


@evilonep: w sumie jeszcze dodam że ten obrazek ma sens, ale nie jako 2-tygidniowe przyrosty, tylko całe wydania nowej wersji aplikacji. Na co się składa też sporo tasków bez widocznego przyrostu biznesowego. Np.