Wpis z mikrobloga

Siemka,

Chciałbym zapisać się na siłownie, jednak ze względu na chorobę Scheurmanna (taka choroba pleców) zawsze bałem się ze coś sobie tam uszkodzę i ćwiczyłem głównie w domu. Dlatego ze względu na to, potrzebuje jakiegoś trenera, który jest ekspertem i może dopasować mi ćwiczenia i obciążenia bez ryzyka jakichś problemów z kręgosłupem.

Znacie jakieś dobre protipy jak znaleźć dobrego trenera dla mnie? Powinienem szukać jakichś trenerów, którzy jednocześnie są fizjo? Są jacyś dobrzy trenerzy, których możecie polecić w #lodz?

#silownia #mirkokosy #plecy #scheuermann #trenerpersonalny #kiciochpyta
  • 6
@Kielek96: Hej. Ja również mam chorobę scheuermanna. Co do trenerów to niestety bardzo mała ilość ogarnia temat, ponadto często to bagatelizują. Ja bym po prostu poszedł do ogarniętego fizjo i może on byłby w stanie Ci ustalić plan. Ewentualnie wziać plan od trenera i skonsultować z fizjo, potem z trenerem itd. wyłączając po kolei zakazane ćwiczenia.

Moge dać tipy czego ja nie moge robić:

- ćwiczenia na klatke - jeżeli już
@kubaw92: O kurde dzieki, że odpowiedziałeś na moje pytanie po tak długim czasie od wstawienia postu ()

Czy siłownia pomaga w zmniejszeniu kifozy? Optycznie to wygląda dużo lepiej?
@Kielek96: A bo sam zacząłem szukać na mirko czy ktoś coś pisze o scheuermann'ie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie pomogła dopiero rehabilitacja. Siłownia nie pomogła nic, a nic (na początku na moje nieszczęście słuchałem kolegów bardziej niż lekarzy). Ja głownie robiłem zestaw dyskotekowy: biceps + klata. Teraz moda jest troche inna.

Ale z racji też na to, że teraz wiedza jaka krąży po necie jest bardziej
@Kielek96: Ostatnimi laty nie, ze względu na brak czasu oraz problem z zatokami i to, że basen troche daleko. Od przyszłego roku wracam na basen bo sie przeprowadzam i będę miał bliżej. Basen jak najbardziej super. Nie ma drugiej takiej aktywności jak pływanie - takiej, która nie niszczy organizmu.

Ja osobiście uważam, że jak sie ma scheuermanna i boli to trzeba sie rehabilitować. Ja mam zamiar do końca życia.