Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: Zagrzeje szybciej, ale też zużyje więcej prądu. W tym wątku chodzi mi - które rozwiązanie jest bardziej energooszczędne.
Na chłopski rozum wydaje mi się, że czajnik elektryczny - ale czy da się to jakoś policzyć w miarę dokładnie bez robienia eksperymentów z watomierzem?
Jeśli czajnik nie jest zakamieniony, to da większą moc i szybciej zagrzeje wodę


@hiperchimera: no nie, i do tego sprawność kuchni jest wyższa więc kuchenka
najmocniejsze czajniki na rynku to 3kw ,ale tego się praktycznie nie spotyka , średnio 1,8-2,4 kw
wyłączając ceramiczne ( mała moc )
kuchnia to od 1,5 do 4 kw :)) powierzchnia grzewcza w czajniku elektrycznym jest mniejsza niż tradycyjnym - szybciej nagrzejesz kuchenką ind
indukcja nie
@nalej_mi_zupy: najprościej było by zrobić pomiar sprawdzajacy, do orientacyjnego wyniku wystarczy miernik mocy wpinany do gniazdka. Zagotować tą samą ilość wody najlepiej kilka razy by wynik był bardziej miarodajny.
@Dioddy: Nie mam miernika mocy. Ba, nie mam nawet czajnika elektrycznego bo mi się popsuł. A teraz chwilę przed zakupem nowego zacząłem sie zastanawiać czy to się opłaca a jeśli tak to kiedy ten zakup mi się zwróci :)

W opisie technicznym płyty jest, że pole grzewcze, które wykorzystuję do gotowania wody ma 1200W i zużycie energii na poziomie 190,2 Wh/kg.

Rozumiem, że to zużycie może być większe w zależności od
@nalej_mi_zupy: Tu nie ma w ogóle czego porównywać. Czajnik ma sprawność >95%.
@sailor_73: Kuchnia nie ma wyższej sprawności, może mieć co najwyżej większą moc.
Nie wiem, jakie szarpanie masz na myśli - czajnik stanowi dla sieci wzorowe obciążenie rezystancyjne.
@sailor_73: @Dioddy: @dzbanek123: @wypokowy_expert: Dzięki panowie za konsultację. Zamówiłem nowy czajnik.
Przy okazji zaciekawił mnie jeden komentarz produktu na allegro. Myślicie, że w mieszkaniu z nową instalacją jest się czego bać?

Bardzo ciężko mi ocenić ten produkt, bo z jednej strony jest bardzo porządnie wykonany, robi to co ma robić, nie znalazłem podobnego na rynku, ale... ALE ma bardzo poważną wadę. w momentach podtrzymywania temperatury i w momentach