Wpis z mikrobloga

Kupiłem części do naprawy zalanego Macbook PRO '13 na M1, części kupione bezpośrednio od Apple w ramach ich programu samodzielnej naprawy.
Zerknijcie, niby wszystko super ale montaż/wymiana we własnym zakresie nie jest taka banalna.
Części są w dobrej cenie, z fakturą VAT 23%, wychodzi na to że taniej i pewniej niż szukanie używek/demontaży z allegro czy od chińczyka z Aliexpress
Instrukcja przygotowana przez Apple jest dokładna, jednak ich rozwiązania mające ułatwić wymianę nie są dobre...pokonał mnie zestaw do ustalania pozycji gładzika po jego wymianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieje że dzięki mojej "walce" zaoszczędzicie sobie nerwów, kiedy podejmiecie się napraw we własnym zakresie.

#majsterkowanie #apple #macbook #technologia
Pan_Slon - Kupiłem części do naprawy zalanego Macbook PRO '13 na M1, części kupione b...
  • 68
@apee: odnośnie ceny/dostępności to części są wyłącznie do modeli nowszych czyli od M1, nie ma NIC do modeli na intelach :( Nie można wymienić samodzielnie klawiatury, trzeba kupić cały topcase. Sam jeszcze nie tak dawno, myślałem że nie ma opcji zakupu na "firmę"
@CzarnyBursztyn

XD

#!$%@? jacy obrońcy typa. Chłop sobie zażartował z wyglądu typowego wykopka, a wy OP bronicie jakbyście chcieli z nim na randkę iść XD

@Pan_Slon dobra robota, oglądałem od dawna, nie wiedziałem żeś wykopek XD martwi mnie mój M1, bo na jednym filmiku mówiłeś, ze syf i piach dostaje się pod obudowę i uszkadza taśmę. Swojego używam tylko w domu, ale czasem z kominka się kurzy - idzie to jakoś zabezpieczyć?
@czuczer ech, #!$%@? się do wyglądu. Chłop ma coś fajnego do pokazania/powiedzenia, to zaraz się ktoś #!$%@?, że chłop śmie śmieć nie wyglądać jak model calvina kleina, tylko jak zwykły, normalny chłop. Ech.