Wpis z mikrobloga

Kupiłem części do naprawy zalanego Macbook PRO '13 na M1, części kupione bezpośrednio od Apple w ramach ich programu samodzielnej naprawy.
Zerknijcie, niby wszystko super ale montaż/wymiana we własnym zakresie nie jest taka banalna.
Części są w dobrej cenie, z fakturą VAT 23%, wychodzi na to że taniej i pewniej niż szukanie używek/demontaży z allegro czy od chińczyka z Aliexpress
Instrukcja przygotowana przez Apple jest dokładna, jednak ich rozwiązania mające ułatwić wymianę nie są dobre...pokonał mnie zestaw do ustalania pozycji gładzika po jego wymianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieje że dzięki mojej "walce" zaoszczędzicie sobie nerwów, kiedy podejmiecie się napraw we własnym zakresie.

#majsterkowanie #apple #macbook #technologia
  • 68
@apee: odnośnie ceny/dostępności to części są wyłącznie do modeli nowszych czyli od M1, nie ma NIC do modeli na intelach :( Nie można wymienić samodzielnie klawiatury, trzeba kupić cały topcase. Sam jeszcze nie tak dawno, myślałem że nie ma opcji zakupu na "firmę"
@CzarnyBursztyn

XD

#!$%@? jacy obrońcy typa. Chłop sobie zażartował z wyglądu typowego wykopka, a wy OP bronicie jakbyście chcieli z nim na randkę iść XD

@Pan_Slon dobra robota, oglądałem od dawna, nie wiedziałem żeś wykopek XD martwi mnie mój M1, bo na jednym filmiku mówiłeś, ze syf i piach dostaje się pod obudowę i uszkadza taśmę. Swojego używam tylko w domu, ale czasem z kominka się kurzy - idzie to jakoś zabezpieczyć?
@czuczer ech, #!$%@? się do wyglądu. Chłop ma coś fajnego do pokazania/powiedzenia, to zaraz się ktoś #!$%@?, że chłop śmie śmieć nie wyglądać jak model calvina kleina, tylko jak zwykły, normalny chłop. Ech.
@Pan_Slon: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że części zamówiłeś bezpośrednio w Apple? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz naprawionego Macbooka. Może byś lepiej wykorzystał czas i pieniądze?
Pobierz
źródło: Moderator elektroda elektronika lutownica Arduino
@Pan_Slon: nie dajemy ładowarki w zestawie no ekologia. Ojej, ale twoja stara 15 watowa ładowarka nie ładuje telefonu w godzine? Jak mi przykro. Ale nie martw się, sprzedamy ci nową X watowa ładowarkę przy okazji pakując ja w kolejny karton i wysyłając w kolejny transport prosto do twojego domu xD
ale wyglądasz tak jak wyobrażam sobie przeciętnego wykopka


@czuczer: Ty natomiast brzmisz jak typowy p0lak co sam się wszystkiego boi, nic nie robi bo nic nie potrafi więc jedyne co mu pozostaje to #!$%@? się do niemerytorycznych kwestii w życiu innych ludzi co coś robią.

@Pan_Slon Dzięki za ciekawy filmik i mam nadzieję, że nie przejmujesz się takimi beztalenciami jak ten komentarz o wyglądzie. Wyglądasz normalnie.
@czuczer: Argumentum ad twarzum? Filmik jest ciekawy i treściwy, 100x wolę taki content (albo wcale bez twarzy), niż miałkie wysrywy ładnie wyglądającej gadającej głowy. Może jeszcze rozdziawiona morda musi być na miniaturce?
@Pan_Slon: Ja zamówiłem sobie baterię do 12 mini ale niestety #!$%@? wyświetlacz przy próbie otwierania xD Nie wiesz czy ta bateria jest przypisana do mojego numeru seryjnego? Czy można spokojnie ją odsprzedać?
ustalania pozycji gładzika po jego wymianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pan_Slon: serio taka pierdółka zajęła Ci tyle czasu, sam lubie majstrować sobie i nie pomyślałbym żeby narzekać na jakieś taśmy ustawiające. fajnie że apple wysyła tanie części zamienne i instrukcje!