Wpis z mikrobloga

Piszę sobie właśnie na linkedin z dziewczyną, która robiła u nas jakiś czas temu staż. Niestety firma nie przedłużyła jej umowy. Dziewczyna dalej szuka pracy, powiedziała mi też, że czuła że jest niewystarczająco dobra na nasz zespół.
Po niej w pracy mieliśmy jeszcze dwóch stażystów, jeden miał nastawienie olewcze, pracował szybko, ale niedokładnie. Znalazł pracę, więc zawinął się ze stażu po paru tygodniach. Drugi ma bardzo małą wiedzę i umiejętności, zadaje mnóstwo podstawowych pytań i wytłumaczenie mu prostych zadań trwa 2-3h, więc finalnie wolę je sama zrobić, bo będzie szybciej.
Myślę, czy nie zagadać z szefem o zatrudnienie tej dziewczyny, akurat mamy wolne miejsce, już na UOP. Co myślicie? Mieszać się czy odpuścić?
Trochę się zastanawiam czemu jej wtedy nie wzięli, mi się z nią bardzo dobrze pracowało, była dużo lepsza od późniejszych kandydatów.
#pracbaza #staz #korposwiat
  • 8
@graf_zero: Można polecać, ale tu nie miałoby to zastosowania, bo pracownik znany firmie.
@Clifford_Lee: @hubdal: @RedBaron: jedyne co się martwię, to że ona wcale nie była takim dobrym pracownikiem, skoro nie przedłużyli jej umowy.. Ja z nią pracowałam nad jednym zadaniem i była ok, pomogła mi stworzyć power query z którego korzystamy do dziś, a nie każdy student wykaże się sam inicjatywa. Ale może inne osoby w dziale
@RedBaron: 5k brutto na start normalnie dostanie. Może 4.5k, ale ogólnie takie są stawki. @hubdal: Nawinę temat przy okazji i zobaczymy co się dowiem. Czasem wystarczy jedną rzecz zle zrobić i zostanie Ci to zapamiętane, ale myśle że ogólnie jej podejście do pracy było super i to się bardziej liczy.