Wpis z mikrobloga

Po urazie skrętnym kolana na nartach, po ustaniu początkowych dolegliwości, miałem często napady intensywnych bólów podczas stąpania i podnoszenia nogi, głównie w płaszczyźnie poprzecznej. Nigdy przy siedzeniu czy wchodzeniu/ schodzeniu po schodach, nigdy w okolicach rzepki, a bardziej - łąkotki. Ruchomość była pełna, ale czworogłowy z czasem się zmniejszył.
Ortopedzi polecali obserwację, maść, aż jeden po jednym rzucie okiem na rezonans stwierdził, że trzeba wyciąć fałd błony maziowej bo to on tam włazi i powoduje ból, zachęcał i tłumaczył to chyba 10 minut. Super w końcu ktoś kompetentny! W końcu przyszedł czas na artroskopię, miałem duże wątpliwości czy iść, wszakże napady były coraz rzadsze. Nie mogłem dorwać lekarza operującego, urlopy, zajęte terminy, konsultowałem to jeszcze u innych ortopedów, nie dali jednoznacznej odpowiedzi, ale przyznali, że wklinowany fałd może rozmiękczać chrząstkę, a sam nie zniknie, no to w zaryzykuję, może kolano z przyszłości mi podziękuje.
W szpitalu poza traktowaniem mnie jak problem i ciągłych zapewnieniach, że ktoś zaraz mnie obejrzy to chirurga zobaczyłem dopiero na stole operacyjnym! Dodatkowo, przeciął mi troczki rzepki (?!) i teraz ta lata mi na boki, przeskakuje, ciągle stany bólowe i w ogóle #!$%@? większa niż przed, a już minęły dwa lata. Fizjoterapeuci się tylko dziwią. Mam wrażenie, że jeśli w ogóle musiał coś robić, to zrobił nie to co trzeba, #!$%@?ł mi kolano i chęci do aktywności. Skwitował to tak, że już nie mam 20 lat (a prawie 30) i regeneracja organizmu jest gorsza, ale proszę rehabilitować, oto wizytówka gabinetu mojego znajomego.
Także uważajcie na tych rzeźników i usługi robione na NFZ. Jurto rezonans.

#ortopedia #chirurgia #fizjoterapia #kolano #medycyna @Poemat
AmateurHardcore - Po urazie skrętnym kolana na nartach, po ustaniu początkowych doleg...

źródło: comment_16267676735hmc45NFftlTregtKTkxlG.jpg

Pobierz
  • 2
@AmateurHardcore mordo, miałem proste uszkodzenie łąkotki, tak mi #!$%@? artoskopię, że mam teraz jeszcze głębsze rozerwanie tego co z łąkotki zostało, kolano skoczka, i uszkodzeni chrząstki, po operacji zanik mięśnia 4ki o 50%. Mam 30 lat a kolano jak u zawodnika MMA po kilku kontuzjach. Zuafnia do lekarzy zero, z kolanem pracuje trochę sam z pomocą fizjo po 3 latach od operacji da się jakoś żyć, ale nadal mnie boli.