Wpis z mikrobloga

Gdyby doszło do podziału Polski na dwa państwa to w którym wolałbyś się osiedlić:

Pomarańczowe :

- włądza zamyka obecne spory w Brukselą dostosowując zmiany w sądownictwie do zalecen UE.
- zaprzestaje sie walki z lgbt, marsze równości są legalne i popierana przez włądze
- nowe prawo uchwalane w zgodzie z trendami państw zachodnich, ale ostateczne decyzja należy do D.Tuska
- likwidacja TVP w tej częsci Polski
- liberalizacja prawa aborcyjnego. Powrót do powszechnego finansowania in vitro.
- zbliżenie mentalno kulturowe z państwami zachodnimi
- umiarkowane i wszechstronne programy nauczania. Nauczanie biologi zgodne z zaleceniami światowych organizacji zdrowia itp.
- przywrócenie handlu w niedzielę
- przesadne obrażanie i mowa nienawiści karane w niektórych drastycznych przypadkach
- Jaś Kapela też zamieszkuje w tej części

Niebieskie:

- spory z Brukselą sa kontynuowane, przygotowanie gruntu pod wyjście z UE.
- marsze lgbt zdelegalizowane. Utworzenia patriotycznych oddziałów ochronnych kibiców do czynnej neutralizacji prób promowania ''zboczeń i wynaturzeń lgbt''.
- nowe prawo uchwalane w zgodzie z trendami promowanymi przez Ordo Iuris i wicepremiera Czarnka, oczywiście ostateczny głos należy do J.Kaczyńskiego
- likwidacja TVN w tej częsci Polski
- zaostrzenie prawa aborcyjnego. nielegalna aborcja po gwałcie traktowana jak zabójstwo. Wszczęcie dyskusji pokazującej pozytywy ewentualnego zakazu rozwodów
- zbliżenie mentalno kulturowe z państwami wschodnimi
- w programie nauczania więcej wyklętych, papieża i husarii, wznowienie programu ''maszt z flaga Polski przy każdej szkole''. Nauczanie biologii kontrolowane przez specjalistów z Ordo Iuris i Kościoła.
- zaostrzenie prawa handlu w niedziele jak chce Solidarnośc
- obrażanie i mowa nienawiści są zgodne z wolnością wypowiedzi, no chyba, że dotyczy spraw wiary katolickiej, członków władz itp, to wtedy jednak nie i Ordo Iuris przygotowuje pozwy
- Kaja Godek też zamieszkuje w tej części

#neuropa #4konserwy #pdk #polska #polityka
źródło: comment_1626691944275TxhVnul4n9kWSwmwVjb.jpg

W której Polsce osiedlisz się po podziale?

  • Pomarańczowa 91.6% (3688)
  • Niebieska 8.4% (337)

Oddanych głosów: 4025

  • 104
Gdyby doszło do podziału Polski na dwa państwa to w którym wolałbyś się osiedlić:


@szurszur: Po co wstawiasz takie posty? Za mało mamy spolaryzowane społeczeństwo? Jesteś rozsądnym użytkownikiem, jednym z niewielu tutaj - jak na kolesia który ogarnianna czym polega rosyjska agenda wobec Polski to jest mega niezrozumiały dla mnie post.
@willard: wrzucam dla beki, dalem nawet tag #pdk - padaka. nie spodziewalem sie, ze tylu ludzi pomyśli, że to sonda całkiem na serio. Zwłaszcza, że dodałem Jasia Kapelę.
To politycy polaryzuja społeczenstwo i to trzeba piętnowac. Ja tu tylko wyśmiewam radykalne siły po prawej stronie.

Dlaczego umieściłeś tak te dwie połowy, a nie odwrotnie - pomarańczowa na wschodniej części kraju a niebieska - na zachodniej?


@mroznykasztan: Bo takie kolory były
To politycy polaryzuja społeczenstwo i to trzeba piętnowac. Ja tu tylko wyśmiewam radykalne siły po prawej stronie.


@szurszur: Warto by też wyśmiać radykalne siły po lewej stronie, coby było po równo.

Bo takie kolory były na mapce jaką znalazłem w sieci. Dodałem tylko dwie enklawy.


@szurszur: Nie chodzi mi stricte o kolory, pytam dlaczego stronę niebieską umieściłeś na wschodzie Polski a nie na zachodzie?
@szurszur: chwila chwila, proszę przenieść Kraków na stronę pomarańczową - to tutaj od 20 lat rządzi prezydent z SLD, pomimo wielu prób przejęcia władzy przez rożnych pisowców. PO + Lewica ma tutaj łącznie ok. 60% poparcia.
Nie chodzi mi stricte o kolory, pytam dlaczego stronę niebieską umieściłeś na wschodzie Polski a nie na zachodzie?


@mroznykasztan: Odpowiedziałem. Bo takie kolory już były, nie umieszczałem ich.

Warto by też wyśmiać radykalne siły po lewej stronie, coby było po równo.


@mroznykasztan: taki symetryzm się nie sprawdza i mówię to jako osoba pozycjonujaca swoje poglady bliżej centrum

chwila chwila, proszę przenieść Kraków na stronę pomarańczową


@LordRegis: faktycznie, ale na
@szurszur: ciekawe ile taki PiS zawdzięcza exodusowi (postępującemu) ze wsi do miast. Bo potem się okazuje w naszym systemie wyborczym że liczba Polaków na nich głosujących nie jest na tyle wysoka żeby mogli sobie #!$%@?ć państwo tak jak to robią. I ciekawe również czy osoby które się przeprowadzają do miast są juz wcześniej przeciwko takim tworom konserwatywnym jak PiS czy dopiero jak zobaczą że życie to coś więcej.
To politycy polaryzuja społeczenstwo i to trzeba piętnowac. Ja tu tylko wyśmiewam radykalne siły po prawej stronie.


@szurszur: Ok, politycy to robią ale zobacz sobie ten grajdół zwany wykopem. Sami się polaryzujemy. Dla mnie tego jest za dużo na tej stronie, może i to miało być prześmiewcze ale do mnie nie trafiło. Co do prawej strony - pełna zgoda, są upośledzeni w stopniu znacznym, ale strona "oświecona" całkiem dobrze gra w
@willard: obie strony sie dehumanizuja. ale to naturalna rekacja, jak ktos kogoś obraża to ten się rewanżuje.
nie przypisywałbym jednak krytyki kraju i p0lakow tylko jednej opcji politycznej, bo prawica narodowa robiła to samo na wykopie w chwilach frustracji.
@szurszur: nikt normalny nie będzie chciał żyć ani w jednym, ani w drugim.

Jakbym chciał żyć w tym pierwszym wariancie, to wyprowadziłbym się do Niemiec, a jak w tym drugim, to na ulicę Szkolną ¯\_(ツ)_/¯
@szurszur: Moim zdaniem to za daleko idzie. Po tym jak widziałem wpis o nieoddawaniu krwi bo może ktoś nie z tej opcji ją dostać co trzeba to już nic mnie nie dziwi.

nie przypisywałbym jednak krytyki kraju i p0lakow tylko jednej opcji polityczne


@szurszur: To nie jest krytyka tylko popularne w tym środowisku leczenie kompleksów wobec zagranicy. Ci z prawej strony mają je w nieco innym miejscu schowane.
To nie jest krytyka tylko popularne w tym środowisku leczenie kompleksów wobec zagranicy. Ci z prawej strony mają je w nieco innym miejscu schowane.


@willard: wystarczyło zobaczyc co kuce pisały gdy korwin miał słaby wynik. wyzwanie kraju i Polaków. Takie wpisy najczesciej to moim zdaniem nie kompleksy wobec Zachodu ale wyładowanie frustracji czy to z prawej czy lewej strony.
@szurszur: Kuce to inny świat, od zawsze prorokiem jest Korwin i nie ma zbawienia poza jego bajkowym światem, ja prawicę rozumiem szerzej, wykopowe konserwy to nie tylko stricte korwiniści.
@malinq: Europa miliona podwórek, to brzmi jak idealny tytuł przyszłej książki historycznej, w którym wyjaśniają jak doszło do III wojny światowej.

Mocno współpraca polityczno -gospodarcza jest jednym z istotnych powodów, dla których nie mamy powtórki ze światowych wojen.
@szurszur: ja bym warszawiakom nie wierzyl. szczegolnie tym 'z dziada pradziada' to glownie oni glosowali na jarka. przyjezdne korposzczury raczej glosuja tak aby byc tymi mlodymi z wielkich miast czyli nowoczesnie
@skitarii: Mapka nie jest idiotyczna poza tym wyjąsniałem to wyżej. Wdziałeś czesto takie granice państw jak ne tej która proponujesz? No własnie. Bo byłoby to idiotyczne. Granice się upraszcza.
Podziął jest na województwa plus uwzgledniono dwa ośrodki mieskie. W tych województwa gdzie częsc wygranej przypadła PIS i tak wygrała opcja opozycyjna bo wygrana pisowców na terenach wiejskich nie zrównoważyła przewagi ludnosciowej w miastach głosujących za opozycją.
Chciałeś mi pocisnac, a nawet
@szurszur: Ale czemu chcesz dzielić na województwa? Czemu całe dolnośląskie ma być w pomarańczowym, skoro mieszkańcy na większości jego terytorium głosują na niebiesko? Pomorskie to samo. To debilny podział do lizania się po jajkach.

Gdybyś chciał na poważnie to robić, to pomarańczowe byłyby jedynie lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i opolskie z paroma eksklawami.
@skitarii: Człowieku przeicez napisąłem wyraźnie. Gdzie masz takie grnaice państw jak na mapce która wychwalasz? Odpwoieidz sam sobie na to pytanie a nie ciagle wałkujesz to samo.
Poszczególne gminy można w kilku miejscach uwzgledniac, ale granice sie upraszcza, a podizał administracyjny na województwa już jest i on został tu zastosowany.
Zreszta na przydizelenie całych województw nalezy sie zdecydowąc z powodów humanitarnych. Ośrodki dajace prace w miastach przesżłby do pomaranczowych, a do
Człowieku przeicez napisąłem wyraźnie. Gdzie masz takie grnaice państw jak na mapce która wychwalasz? Odpwoieidz sam sobie na to pytanie a nie ciagle wałkujesz to samo.


@szurszur: Przecież ja ci napisałem jak można te granice uprościć. Tylko, że wtedy pomarańczowe nie będzie 9 województw, tylko 4.

Zreszta na przydizelenie całych województw nalezy sie zdecydowąc z powodów humanitarnych. Ośrodki dajace prace w miastach przesżłby do pomaranczowych, a do granatowych odesżłaby wieś? Przecięz
@skitarii: Już pisałem. Tam gdzie wygrywa dana opcja tam całe województwo sie przenosi jako istniejacy organizm naczyn połaczonych. Podział ma być jak najmniej uderzajacy w istniejace łancuchy przemysłowe.
Odciecie wiejskioch gmin od ośordków pracy skazałoby tych ludzi na prosytucje i sprzedąż własnych organów w przeciagu kilku lat. A nawet pisowców nie powinno się tak poniżać.