Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuje w sierpniu pojechać z moją różową pierwszy raz na wakacje w góry żeby trochę pozachwycać się widoczkami. Wybór padł oczywiście na Zakopane na 3 noce i jako, że to będzie nasze pierwsze chodzenie po górach miałbym kilka pytań:

- jeżeli chodzi o nocleg to jestem bardzo ciekawy czy lepiej będzie szukać czegoś w samym Zakopanem czy lepiej coś oddalonego o około 10-15km za względu na cenę. Planujemy przeznaczyć 250zł/noc i bardzo nam zależy nad jakimś basenem aby po całym dniu chodzenia można było się gdzieś ochłodzić. Oczywiście będziemy naszym autem, więc dojechanie na jakiś parking TPN nie będzie problemem tylko kwestia właśnie tego czy miasto nie jest za bardzo zakorkowane. Jakbyście znali jakiś fajny hotel czy pensjonat to bardzo chętnie sprawdzę

-drugą kwestią jest sama trasa, najbardziej chcemy zwiedzić Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów, Czarny Staw Gąsienicowy oraz Kasprowy Wierch i tutaj pytanie jak najlepiej sobie wyznaczyć trasę do tych miejsc. Na pewno trasę na Morskie Oko chcemy rozpocząć z Palenicy Białczyńskiej a następnie kierować się do Doliny Pięciu Stawów ale totalnie nie mamy pomysłu jak ugryźć te dwa pozostałe miejsca

- kolejnym pytaniem jest to jaki sprzęt sobie najlepiej zabrać? Czy chodząc najbardziej turystycznymi szlakami potrzebujemy specjalnego obuwia czy wystarczy jakieś lekkie obuwie do biegania? Podejrzewam, że dosyć przydatną rzeczą też jest czapka z daszkiem i jakiś większy wygodny plecak

Tak jak mówiłem jest to nasze totalnie pierwsze podejście z górami i może dla was te pytania będą błahe ale dla nas stanowią nie lada zagadkę. Jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje co do miejsc jakie zwiedzić bardzo chętnie przyjmę propozycję.
#zakopane #gory #wakacje
  • 24
@Konkol: hmm no moje nie schły, bo przemokły do linii kostki i właśnie w tym rzecz. Mitem jest usztywnienie kostki? To jakieś nowości widzę. Rozerwałem torebkę stawową lata temu i gdyby nie buty z usztywnieniem, to stopę skręciłbym przynajmniej kilka razy podczas ostatniej wyprawy.

Nie wiem skąd pomysł, że buty trekkingowe mają być ciężkie? Moje są lekkie, mają usztywnienie w kostce, dobry bieżnik i jak je dobrze zawiązać, to nawet ściana
@Konkol latam w wysokich protektor grom Black i nie narzekam że są ciężkie, wiadomo czuć różnicę adidas vs protektor ale ile razy dupę ratowały czy to przed deszczem czy skręceniem kostki to nie powiem że buty wysokie to powoli mit
@Prooly: co do noclegu to kwestia indywidualne, otwórzcie sobie olx lub booking i coś znajdziecie. Ja zawsze nocuje za 50zl doba bo jadę w góry a w noclegu tylko śpię.

Co do butów to bardzo ważna sprawa, kupcie sobie chociaż byle jakie buty górskie. Kamienie są śliskie, często jest stromo, łatwo o urazy zwłaszcza dla amatorów. Ja jak nie miałem to chodziłem na Krupówki na szybko do sklepu "górski" i kupowałem