Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki spod tagów #prawo #telefony i #elektronika. Mam taki temat: miałem zapasowy telefon Huawei P9 Eva L09, miał już 3 lata, stara baterie i pęknięty ekran. Kupiłem nową baterię i nowy ekran, wymieniłem i dałem mamie do korzystania. Na jej potrzeby wystarczający telefon. Po pół roku bateria spuchła, od czego połamał się ekran i kij wie co jeszcze się uszkodziło. Zgłosiłem na #allegro do sprzedawcy baterii i odpisał mi żebym odesłał samą baterię, ponieważ tylko ona podlega gwarancji. Pytanie moje jest następujące: czy to jest zgodne z prawem? Spuchnięcie baterii uszkodziło conajmniej jeden dodatkowy element (ekran). Czy sprzedawca baterii nie powinien pokryć kosztów naprawy telefonu?
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@KSH_ nie wyjąłem, bateria wciąż w telefonie. Wysłałem sprzedawcy pytanie wraz ze zdjęciem uszkodzeń. Napisałem że uszkodzony został ekran. Sprzedawca napisał, że wymieni mi tylko baterię, jeśli ją przyślę (bez telefonu)
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert ciekawostka w treści aukcji:
Posiada układ chroniący telefon przed przepięciami, a temperatura pracy oraz poziom napięć są na bieżąco monitorowane, zapobiegając przegrzaniu baterii.

Super ten układ, taki trochę niedziałający
  • Odpowiedz
  • 0
@pesimist w aukcji napisane że bateria oryginalna, na baterii było logo Huawei, super sprzedawca 15 lat na allegro, ponad 8k pozytywnych ocen, więc założyłem że powinno być okej. Jak się skończyła sprawa z P8? :)
  • Odpowiedz