Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Czy jeśli 2 lata temu spłaciłem przed terminem kredyt gotówkowy to wystarczy, że pójdę do swojego banku i powiem, że zgodnie z ustawą chce odzyskać część swojej prowizji i bank zwyczajnie musi mi ją zwrócić? Czy muszę mieć do tego jakąś starą umowę kredytową? Nie mam już żadnych dokumentów związanych z tym kredytem ale mam nadal otwarty rachunek osobisty w tym banku. Taki temat trzeba załatwiać przez jakiegoś adwokata czy to prosta sprawa do załatwienia? Kredyt nie był duży wiec pewnie prowizja to jakieś śrubki i nie wiem czy jest sens zaprzątać sobie tym głowę.

#bankowosc #kredyt #banki #finanse #ekonomia #pieniadze #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
@piotr03: Było dzisiaj znaleziskow tym temacie. Generalnie jakiś czas temu UE stwierdziła, że banki powinny oddawać prowizje klientom którzy przed czasem spłacili kredyt. Weszła do tego odpowiednia ustawa wiec wszyscy którzy spłacili kredyty wcześniej mogą się ubiegać o zwrot jakieś kasy. Pytanie tylko jak formalnie wyglada odzyskanie tych pieniędzy i czy to gra warta świeczki w przylądku małych kredytów.
  • Odpowiedz
@Shadowglory: Pracuje w banku, wiec się wypowiem. Idziesz normalnie do banku i mówisz to, co napisałeś, ze chcesz zawnioskować o zwrot prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu XD i Elo. Żadnych danych nie musisz mieć. Jeśli miałeś kilka kredytów to mówisz, ze to ten zamknięty około dwa lata temu. Pzdr, banki są na to przygotowane i wdrożone są pewne procedury, nie załatwia się tego przez adwokata XD
  • Odpowiedz