Wpis z mikrobloga

Włochy: Jak poinformował Narodowy Instytut Zdrowia (ISS), między 21 czerwca a 4 lipca do szpitali trafiło 941 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Spośród nich 80 przyjęło obie dawki, 89 - jedną, i aż 772, którzy w ogóle się nie zaszczepili.

Jeszcze bardziej wymowne dane pochodzą z oddziałów intensywnej terapii: w tym samym okresie na OIOM-y przyjęto 94 osoby, cztery z nich z pełnym cyklem szczepień (troje miało ponad 80 lat), dziesięć po jednej dawce, reszta to niezaszczepieni.

Oj ciężkie czasy czekają antyszczepionkowych szurów, codziennie będą dostawać w ryj twardymi danymi.

#koronawirus #szczepienia #covid19 #covid19stats
  • 16
  • Odpowiedz
A jak tam twoje d-dimery? xD


@oakduck: wczoraj z jakimiś ziomkami gadałem ale się nie przedstawili, może to oni zabrali?

Tak bardzo się martwisz


@no_names: nie martwię się, cieszę się że po raz kolejny nauka zwyciężyła nad tępotą i zabobonami. Martwi mnie tylko to, że o ile kiedyś tacy siejący bzdury imbecyle nie wychodzili daleko poza swoją wiochę tak teraz dzięki internetowi mają posłuch u tej głupszej części
  • Odpowiedz
@Kaskaderek89: zaraz bedziecie pisac ilu z nich zmarlo „tak naprawde na covid”. A pozniej zaczniecie zaprzeczac ze to wcale nie covid i podstawieni ludzie sa. Z Wami nie ma juz dyskusji. A niecch Was zlapie.
  • Odpowiedz
@adeekk1989: a ilu Polaków zmarło tak naprawdę na covid? Wiem, wiem, jakby nie zamknęli służby zdrowia dla innych chorób to potykalibyśmy się o zwłoki na chodnikach. Przeczytaj se Bastiata "Co widać i czego nie widać", przełóż to na obecną sytuację i daj znać co wydumałeś.
  • Odpowiedz
@konrado12: jak grupa zaszczepionych bedzie wielokrotnie wieksza od grupy niezaszczepionych przez co w liczbach bezwzglednych w szpitalach bedzie tyle samo lub wiecej zaszczepionych niz niezaszczepionych, a wszystkich chorych mniej niz przy poprzednich falach to szury beda tlumaczyc ze to nie szczepienia tylko wirus nagle stal sie tak dramatycznie mniej zjadliwy.
  • Odpowiedz
@Kaskaderek89: jak myslisz... Dlaczego wczasie poprzedniej niewydolnych oddechowo chorych leczyli kardiolodzy, neurolodzy, dermatolodzy, internisci, ortopedzi i lekarze innych specjalnosci, a nie wylacznie zakaźnicy, pulmunolodzy i anesteziolodzy?
  • Odpowiedz
@konrado12:
Pozostaje jeszcze aspekt, ciągłej produkcji przeciwciał.
Później będą kolejne szczepionki, a limfocyty dalej będą produkowane na szczepy, których już nie ma..
Proszę się odnieść do tego zagadnienia.
  • Odpowiedz