Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje ze dojebia samochodziarzowi porządnie.

Typ widząc, że się coś dzieje na zajebiście oświetlonej drodze zabił człowieka któremu musiał ustąpić pierwszeństwa i nawet nie zastanowiło go to ze inny samochód się zatrzymuje - daleko przed nim.

Oczywiście w komentarzach ludzie nie znający przepisów drogowych.

"Art. 26 pkt. 7 W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia."

#samochody #prawojazdy #polskiedrogi
J.....D - Mam nadzieje ze dojebia samochodziarzowi porządnie. 

Typ widząc, że się co...

źródło: comment_1626613768mgM3CzdjbmaHOg4jLRXvWy.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak gdyby nigdy nic bo mózg mi sam taką sytuacje powiazuje z potencjalnym zagrożeniem.


@JAI2L9LAD: Przecież to samo można powiedzieć o pieszym. Anyway za to ile on tam jechał to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@Plp_ no nie ma obowiązku, ale jest obowiązek reagowania na zagrożenia. Powodzenia w udowodnieniu że samochód awaryjnie hamujący przed tobą absolutnie nie świadczy o takiej sytuacji
  • Odpowiedz
@pawelpablito i to jest najgłupsze w naszym prawie, osoba upośledzona motorycznie mając laske może przechodzić wszędzie, a zwykły zdrowy człowiek nie, który zrobi to szybciej i sprawniej
  • Odpowiedz
@harnasiek: nie trzeba chyba być geniuszem, żeby się domyślić że ten przepis istnieje dlatego, że dla człowieka o kulach dojście do przejścia to moze być gigantyczny wysiłek, a nie jest to ulga dla sprinterów i gepardów xD

Akurat na Marszałkowskiej mógł mieć 300 metrów w jedną stronę do przejścia na świętokrzyskiej, bo podziemnym przejściu przy Złotej nie ma wind. ale czy ja powinienem się spodziewać po wykopki empatii
  • Odpowiedz
@slayerNajlepszy: Nie ważne czy widział go, czy nie widział. Ważne, ile jechał. Jechał ponad 90 km/h - więc za szybko. Konsekwencje szybkiej jazdy a) słabiej widać to co na jezdni przy dużej ilości świateł w tamtym miejscu b) mniejszy czas na reakcję. Jak by jechał te 60, nawet 70, to by wyhamował. Moim zdaniem wina kierowcy.
  • Odpowiedz
@slayerNajlepszy: Żeby wykonać ten manewr musiał najpierw przejść przez torowisko, gościu. Kulawy przez torowisko ogarniasz? (Artykuł wskazuje że mazda się zatrzymała na lewym pasie w kierunku ronda Dmowskiego)

Jakby go tramwaj wcześniej jebnal to też byś p-------ł że biedny nie miał gdzie przejść?

To był poprostu głąb a więcej empatii mam do kierowcy.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD Przecież to jest jakiś bubel prawny. Ciekawe ilu kierowców spodziewa się że osoba o ograniczonej motoryce znajdzie się w miejscu niedozwolonym i będzie sobie w swoim tempie przekraczała jezdnię. I jeszcze to wszystko zgodnie z prawem.
Dawanie takiego prawa osobom niepełnosprawnym to strzał w ich kolano. To prawo do samobójstwa.
Osoby niepełnosprawne powinny korzystać z wyznaczonych przejść ZWŁASZCZA ZE MAJAC PROBLEM Z PORUSZANIEM SIĘ MOGĄ PRZEMIESZCZAĆ SIE WOLNIEJ! niż osoby
  • Odpowiedz
@Tysiak: a ja nie twierdzę ze to co zrobił było rozsądne, tylko tlumacze jaki sens ma przepis (który pewnie tu nawet nie ma zastosowania). Z drugiej strony nie dziwię się komuś kto przechodzi w takim miejscu, bo zrobienie 300 metrów o kulach razy dwa do przejścia i z powrotem może zająć 15 albo 20 minut. Wieczorem ruch samochodów jest tam minimalny, tramwaje też jeżdżą rzadko, a w nocy wcale, więc
  • Odpowiedz
  • 5
Czy wy jesteście p----------i? Większość pisze tak, jakby zapomniała że te auta były w ruchu. Auto na lewym pasie zatrzymało się, ale to przecież nie było tak, że kierowca Porsche zobaczył stojące auto i pomyślał "c--j, jadę dalej". Nikt tam wolno nie jeździ, ograniczenie do 50 jest totalnie z dudy wzięte. Auta były w ruchu. Wystarczy, że dzieliła je niewielka odległość i to już wystarczy, żeby nie wyhamować. Jadąc 80 km/h w
  • Odpowiedz
@g455:

to przecież nie było tak, że kierowca Porsche zobaczył stojące auto i pomyślał "c--j, jadę dalej"


Właśnie mogło tak być xD utwierdzają mnie w tym wypowiedzi niektórych tutaj, że poza pasami nie ma obowiazku się zatrzymać jeśli zrobił to inny kierowca. Co z tego że nikt się nie zatrzymuje na środku drogi bez powodu, najwyżej kogoś zabiję, ważne że nie musiałem zwolnić
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: To niech się jeszcze ci niepełnosprawni na autostradę w-------ą. Co z tego że prawo, jeśli głupie totalnie. N------y typ o kulach mi wyjdzie w nocy na nieoświetlonej jezdni i odpowiadam jak za morderstwo.
  • Odpowiedz