Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje ze dojebia samochodziarzowi porządnie.

Typ widząc, że się coś dzieje na zajebiście oświetlonej drodze zabił człowieka któremu musiał ustąpić pierwszeństwa i nawet nie zastanowiło go to ze inny samochód się zatrzymuje - daleko przed nim.

Oczywiście w komentarzach ludzie nie znający przepisów drogowych.

"Art. 26 pkt. 7 W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia."

#samochody #prawojazdy #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_1626613768mgM3CzdjbmaHOg4jLRXvWy.jpg
  • 110
@elf_pszeniczny:

jak zgaduje

No właśnie trzeba zgadywać, bo nie jest napisane wprost których przepisów nie stosuje się w sytuacji niepełnosprawnego przechodnia.
Przepis zezwala na przechodzenie przez jezdnię, więc wynika z niego, że niejako znosi ten o zakazie przechodzenia gdy do przejścia jest mniej niż 100m, bo nawzajem by się wykluczały. Tylko nie wiadomo jak z pozostałymi przepisami dotyczącymi ruchu pieszych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pawelpablito: duchem prawa w tym przepisie miało być ułatwienie niepełnosprawnemu poruszanie się i unikanie zmuszania go do nadmiernego wysiłku. Przejście przez torowisko jest zabronione ze względu na czas hamowania pojazdów szynowych które jednak w nocy w ogóle nie jeżdżą. Nie ma to znaczenia przy rażącym naruszeniu przepisów bezpieczeństwa przez kierowcę
Nie na obowiązku spodziewać się pieszego w innym miejscu niż na przejściu


@Singularity00: masz prawo jazdy? To go oddaj, albo zrób kurs raz jeszcze. Pieszy ma prawo przechodzić przez jezdnię w odległości większej niż 100 od najbliższego przejścia...

13. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie
@JAI2L9LAD: Ty jesteś normalny? XD po mieście jeździsz czasem? Widziałeś tę sytuacje że tak jednoznacznie ją oceniasz czy po prostu głupio trollujesz? Tego nie wiem ale na pewno wiem że nigdy nie byłeś w miejscu w którym doszło do tego wypadku - pisanie że jest ono „zajebiście oświetlone” to żart xD