Wpis z mikrobloga

@Alezzapewniam nieuk w szkole to nieuk w pracy w przyszłości, ogólnie to polecam się uczyć w szkole bo zaległości w przyswajaniu nowych umiejętności zostaną na całe życie, a potem przegryw i o panie zarabiam 3k i nie da rady żyć za tyle
  • Odpowiedz
@rmk93: @Cernold: Ja nigdzie nie napisałem że trzeba wychowywać dzieci na nieuków.
Uważam ze nauka jest bardzo wazna, szczególnie szkola średnia, studia.
ALE nigdy czerwony pasek na świadectwie nie jest wart #!$%@? psychiki!
  • Odpowiedz
nieuk w szkole to nieuk w pracy w przyszłości


@Cernold: Dokładnie. Jak Pan Inżynier po studiach będzie miał 2 z historii i nie będzie pamiętał dat wojen peloponeskich to od razu go wywalam z rekrutacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogólnie to polecam się uczyć w szkole bo zaległości w przyswajaniu nowych umiejętności zostaną na całe życie


@Cernold: Nie ma to jak chłopski rozum. Widać,
  • Odpowiedz
@AssRock jeśli dziecko odziedziczy po tobie niskie IQ to masz rację nie zmuszaj go do niczego bo się tylko zamęczy, ale są osoby, które bardzo łatwo przyswajają wiedzę i wymagają jedynie dyscypliny
  • Odpowiedz
@Alezzapewniam: tylko teraz pytanie brzmi - jak inaczej? Dziecko musi słuchać nauczycieli i rodziców bo inaczej wejdzie na głowę. Ja mojej córce mówię że ja nie zawsze zgadzam się z moim szefem ale niestety mimo że często mam rację to przeważnie lepiej się ugryźć w język i zrobić tak jak szef chce... i ona tak musi też postępować z nauczycielami bo to oni mają władzę i mogą jej utrudnić życie
  • Odpowiedz
@buhubuhu: Po prostu szokiem moze byc dla dziecka jeśli spotka sie z patologią, kombinatorstwem, przemocą, niesprawiedliwością itp. to nie będzie sie potrafiło odnaleźć a od tego krótka droga do zostania ofiarą i zaburzeń psychicznych Ale tak jak napisałeś nic nie jest czarno-białe. Może juz czasy sie zmienily. Nie wiem. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Alezzapewniam: nie wydaje mi się żeby czasy się zmieniły... Nadal pewne frazy są uniwersalne. Czasami zwrócę córce uwagę i sam z siebie się śmieje że powiedziałem do niej tekst z mema z gatunku jak to nas #!$%@? wychowywali w latach 90tych.
Ale po prostu pewnych rzeczy inaczej się powiedzieć nie da.
A to czy dziecko sobie będzie radzić w tym trudnym i #!$%@? świecie to nie jest zależne od tego
  • Odpowiedz