Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od 2 lat studiuję #gownokierunek. W tym roku stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć pracę po swoich studiach i złożyłem papiery na #ekonomia i #prawo. Ostatecznie, nie wiem co wybrać i co wydaje się być lepsze ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co moje drogie Mirki polecają i dlaczego? #ekonomia #prawo #studia #studbaza #edukacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f2829d072fc8000a3ae30e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Radziłbym prawo ze względu na większe możliwości. U mnie na wydziale w Katedrze Prawa Finansowego nikt nie ma apki tylko rypią w korporacji jako audytorzy, radcy podatkowi etc. Po ekonomii adwokatem czy sędzią z kolei nie zostaniesz.
@SlepyBazant: Szczerze powiedziawszy, to kiedyś przeglądałem badanie losów absolwentów i jeśli chodzi o studia prawnicze, to procent absolwentów, którzy wskazali, że pracują w zawodzie 'zgodnie z kierunkiem studiów' był bardzo wysoki. Też sobie należy zadać pytanie co to jest 'praca w zawodzie', bo stricte prawniczy zawód wybiera jednak mniejszość albo raczej 'nie udaje im się wybrać'.

@AnonimoweMirkoWyznania: Prawo. Ukończenie odblokowuje Ci kilka ścieżek formalnych do przyzwoitych zawodów, a ekonomia, to