Wpis z mikrobloga

Mój staż w IT jest liczony od czerwca 2016. Głównie testowanie: planowanie, wykonywanie, manualne i automatyczne (w tym implementacja), do tego dużo pracy związanej z obsługą ticketów od klientów i z ciekawszych zajęć to jeszcze monitoring środowisk, serwisów.

Dwie firmy IT w CV, w tym w obecnej prawie 4 lata, skończony inżynier z IT. Lokalizacja: Gdańsk / Trójmiasto.

Zarabiam 7k netto na UoP, czy to mało? czy ok? ile byłbym w stanie wyrwać potencjalnie więcej? Czy opłaca mi się, finansowo, iść w inne tematy niż wymieniłem wyżej, np programowanie?

#programista15k #it #praca #pracait #testowanieoprogramowania
  • 11
@Ronaldinho: przede wszystkim to przejdz na JDG, ryczałt. Rób to, dopóki maowiecki nie dowali takim kułakom. Będziesz miał śmieszny zus przez pół roku (a to da Ci oszczędność rzędu kilku k), do tego będziesz miał podatek 15%, a nie jak kułak 32. Potem, jak te chciwe miernoty uwalą JDG, to przejdziesz na UOP. Tu jest gra o kilkadziesiąt k w pół roku.
@Ronaldinho: tester here. 7k na rękę miałem w pierwszej pracy po roku. Generalnie słabo i możesz kombinować wiecej. 5l expa.

Oczywiście doświadczenie doświadczeniu nie równe. Mi udało sie przebić mityczne 15k netto na fakturze gdy miałem niecałe 2,5 roku skilla ale tylko dlatego ze często zmienialem prace i jakiś background ze studiów i własnych zainteresowań.

A No i jakoś na b2b zawsze łatwiej mi sie kontraktów szukało.