Wpis z mikrobloga

: prędzej zaufam fachowcowi z polecenia niż z Internetu, ale nie oznacza to automatycznie, że ten drugi wykona gorszą robotę.


@DanteMorius: skąd wiesz czy ten z polecenia dobrze wykona swoją pracę? Nie mylić z "ładnie".
  • Odpowiedz
@dantemorius to jest właśnie sedno problemu. Bazujemy na polecanych ekipach chociaż ciężko nam ocenić czy dobrze wykonują swoją pracę. Jak wyżej napisałem, skupiamy się jak to wygląda a nie czy jest dobrze wykonane. Ale tak jest gdy nie ma wiedzy by zweryfikować ekipy nawet pomiędzy kierownikami budowy. Chociaż tutaj nie wiem czy jest to brak wiedzy czy lenistwo.
  • Odpowiedz
@ksiak: chyba zgubiłem wątek. Rozmawiamy o gościu od płytek i wujku który dobrze robi gładzie po rodzinie czy brygadzie cieśli szalunkowych i zbrojarzy? Jest trochę przepaść między poważną budowlanką jak konstrukcja i izolacje a wykończeniówką.
  • Odpowiedz
@dantemorius ja tam nie widzę żadnej. W jednym i drugim wypadku jeżeli zlecasz komuś pracę to dlatego że sam nie potrafisz lub nie masz czasu. Oczekujesz zatem, że będzie to wykonane dobrze i zgodnie ze sztuką a nie tylko ładnie.
  • Odpowiedz