Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jesteśmy z żoną kilka miesięcy po ślubie. Moi rodzice bardzo nam pomogli, dostaliśmy spory zastrzyk gotówki, mieszkamy w ich starym mieszkaniu za darmo, a wkrótce mamy dostać od nich samochód.

Jakiś czas temu straciłem pracę i do tej pory nie udało mi się znaleźć nowej. Siedzę w domu i mam mnóstwo wolnego czasu, z czego korzystają moi rodzice - dostaję od nich prośby o zrobienie zakupów, o przywiezienie czegoś z mieszkania oraz różne inne rzeczy; ostatnio gdy zepsuł się ich samochód użyczyłem im swój. Nie pytali o to, sami zaproponowaliśmy z żoną taką ofertę. Nie potrafię im odmówić, ze względu na pomoc jaką otrzymaliśmy, ale często odbija się to na naszych relacjach z żoną. Staram się pomagać rodzicom gdy żona jest w pracy, aby nie odbywało się to kosztem naszego wspólnego czasu, ale niestety zdarza się dość często że rodzina odwiedza nas np. Gdy mamy wspólny wolny poranek, nierzadko bez zapowiedzi, bo akurat byli w okolicy, bo potrzebują coś wziąć z mieszkania, bo cokolwiek. Zdarzało się, że uprawiając rano seks słyszeliśmy głosy rodziców na zewnątrz, którzy w każdej chwili mogli lub nie do nas zapukać.

Wpływa to dość mocno na nasze relacje, jak już wspominałem wcześniej nie potrafię postawić stanowczo granicy ze względu na otrzymaną pomoc, ale o ile na początku starałem się jakoś załagodzić te sytuację u żony, tak ostatnimi czasy zaczęło mi to również mocno doskwierać. Żona twierdzi, że jedynym wyjściem jest wynajęcie innego mieszkania i wyprowadzka i sam zaczynam mocno rozważać taką opcję, jednak chciałbym tego uniknąć, spora część pieniędzy zostaje nam dzięki temu w kieszeni, a teraz każdy grosz się przyda.

W jaki sposób rozmawiać o tym z rodzicami, abym nie wyszedł na totalnego niewdzięcznika? Czy wyprowadzka to jedyna opcja z tej sytuacji?

#rodzina #zwiazki #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f1686eaff2b5000bc325b0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania trudno ci wyjaśnić sytuację rodzicom i poprosić by np. zanim wpadną z wizytą zadzwonili ? Nie dziw się rodzicom, że wpadają bo przy okazji zerknąć czy wszystko w porządku zapewne cieszą się jak cię widzą. Po za tym doglądają dyskretnie twojego związku, to normalne..Jeszcze możesz za tęsknić za rodzicami i mogą znów okazać się potrzebni. Delikatnie pogadaj i nie daj sobie różowej wejść na głowę.