Wpis z mikrobloga

hej, pytanie głównie do mieszkańców #krakow
w najbliższą sobotę udaję się do Krakowa samochodem, mamy gdzieś z #rozowypasek hotel prawie że na samym rynku, ale nie ma tam on nigdzie swojego parkingu, a obawiam się, że w okolicy może być wszystko pozajmowane, a nie chcę krążyć bez znajomości miasta. Czy jest gdzieś niedaleko, w promieniu ja wiem, kilometra - troszkę ponad, jakiś parking (może być płatny) - lub jakaś ulica z miejscami parkingowymi (mało uczęszczana - żeby szansa na znalezienie miejsca byłą duża), żebym mógł do niedzieli południa auto spokojnie zostawić? ()
  • 9
  • Odpowiedz
@furyx: Parking na Karmelickiej i Parking na Filipa.

Poza tym to się raczej nie zmieniło: jeśli hotel jest w strefie A to możesz wjechać do strefy A i parkować w strefie A (płatne do kasy miasta).

Moim zdaniem bardzo łatwo znaleźć miejsce w strefie A - nie miałem z tym nigdy problemu.
  • Odpowiedz
@DOgi: przez strefę A rozumiesz stare Miasto w obrębie plant?
Wydaje mi się że można tylko dojechać do hotelu się wypakować, ale samochodu nie wolno tam zostawić osobom które nie mają stałego parkingu w tej strefie. Jak zostawisz auto to raczej będzie mandacik.
  • Odpowiedz
@Koronanona: trzeba by przeczytać aktualne tabliczki. Kiedyś parking był dozwolony tylko dla pojazdów mających prawo wjazdu do strefy.

A co do mandatu, to nie wiem jak to działa. Ja nigdy nie dostałem, a parkuję tam parę razy w miesiącu od ponad 10 lat :p
  • Odpowiedz
@DOgi: obecnie stały parking na starym mieście mogą mieć tylko samochody zarejestrowane w tym obrębie, więc na krakowskich blachach. Jak na takich masz auto to pewnie im się nie chce sprawdzać. Myślę że samochód na obcych tablicach mandat wyłapie
  • Odpowiedz