Wpis z mikrobloga

Hej! Padł mój ukochany laptop. Samsung np300e5c-s01pl staruszek z 2012r ale śmigał pięknie z dyskiem SSD i dołożonym RAM... do wczoraj :(
Objawy to czarny ekran, wentylator chodzi i tyle. Nic dalej nie odpala. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zdiagnozować co się popsuło? Oddane do serwisu przekroczy pewnie wartość sprzętu a z wymianą procesora czy innych prostych rzeczy sobie poradzę sam. Tylko jak dojść do tego co padło?

#laptopy #naprawalaptopow #naprawakomputera #komputery #serwispc
  • 11
@MOSKITek: Oddanie do serwisu na diagnostykę nie przekroczy wartości laptopa i zaoszczędzi czas na żałosne zgadywanie co to może być przez internet.
Daj do diagnostyki i wyceny naprawy zamiast szukać jasnowidza.
Taka moja mała rada.
@zjadak @ikp koledzy ja trochę ogarniam komputery wiem że takie rzeczy sprawdza się jako pierwsze :) bardziej mnie zastanawia jak rozpoznać spalony procesor albo ram czy płytę główną. Wszystko idzie kupić za grosze na allegro ale nie chce wymieniać w ciemno.
@kidi1 nie chce zgadywania tylko poradę jak znaleźć usterkę. Sprawdzanie napięcia albo tego typu rzeczy. Jeżeli nie da się tego zrobić w domu to oddam sprzęt :) ale jak się da,
@MOSKITek: no ja nie wiem kto ma jaką wiedzę :)
skoro wentylatory chodzą a nic nie widać na ekranie to pewnie z zasilaniem wszystko ok, a mogła paść MOBO lub GPU (nie wiem co tam za karta siedzi) w starszych thinkpadach, quadro lubiły się odklejać.
Przy nadpalonym CPU raczej byłby obraz.
@MOSKITek: Jak już lubisz dłubać to najlepiej podmieniać wszystko po kolei, matrycę, RAM, wyjąc baterię itd, ale jak nie masz tych części to i tak nie sprawdzisz. Po pierwsze podłącz zewnętrzny monitor i sprawdź czy dioda od dysku miga po włączeniu. No od groma tego jest, więc strata czasu.