Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam wyjazd służbowy do Czech. Muszę mieć test na covid. Najlepiej przed wyjazdem do Czech jak i potem w Czechach na powrót do pl by nie mieć kwarantanny.

W PL do ogarnięcia ale gdzie do cholery zrobić test w Czechach? Na necie zero info, a muszę zrobić przed ponieważ nie mogę sobie pozwolić na kwarantannę nawet krótka

Zaszczepiony jestem ale dopiero wczoraj miałem druga dawkę więc jest to #!$%@? warte bo nie minęło 14 dni xD
#czechy #praga #covid19 #koronawirus #kwarantanna
  • 31
na powrót do pl by nie mieć kwarantanny.


@Pathlogan: przy wyjeździe służbowym nie potrzebujesz testów, wg. ustawy jesteś zwolniony.
Jesteś przedsiębiorcą czy firma Cie wysyła? Niech Ci kwit wystawią.
Co do czech nie jestem pewien, ale sprawdze i Ci napiszse
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: ale generalnie testy są na granicach? Będę jechał autem więc jak mnie nie capna to problemu nie ma. A jakby capneli to już machnę ten test a firma zwróci
@Pathlogan: A to nie wiem, jak jedziesz autem to do polski na pewno nie ma, w czechach - nie wiem :(

Ogólnie sprawdz czy np nie mozesz powiedziec ze jedziesz akurat na test. Na pewno jakby Cie w Polsce capneli to i tak jestes zwolniony
@Pathlogan: tekst:

https://www.docdroid.net/Di51V7C/dzu-z-2021r-poz-861-pdf

Strona 12/13 podpunkt 15

2.Obowiązku, o którym mowa w§2ust.2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej
(...)
15)przez osoby, które przekraczają granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną wrozumieniu art.2pkt1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego iRady (UE) 2016/399 zdnia 9marca 2016r.
wsprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen), wramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych wRze-czypospolitej Polskiej lub wpaństwie sąsiadującym;