Wpis z mikrobloga

To w kółku to dyskretne podłączenie omijające licznik. Pobór na poziomie 1,4A więc pewnie chodzi PC i kopie krypto. Mam dylemat co zrobić.
Odcinac bez konsekwencji nie chce. Na myśl mi przychodzą dwie opcje. Poczekać aż domownicy wrócą i zaproponować dogadanie się czy zwyczajnie zasilić ich miedzyfazowo czyli 400V i sobie iść jak gdyby nigdy nic?
Dobra #!$%@? wybieram to drugie xd

#detektywzarzutka
Zarzutkkake - To w kółku to dyskretne podłączenie omijające licznik. Pobór na poziomi...

źródło: comment_16262641588MQGXrTjCtDJFWtt3c4Edz.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: ładuj miedzyfazowe, a potem #!$%@?, jesli to PC to w zasilaczu zabezpieczenia zadziałają i nic sie nie usmaży


@Leniek: chyba ze zasilacz z czarnej listy ewentualnie Aliexpress, skonczy sie pozarem i potem OP z ubezpieczenia wybuli pare baniek odszkodowania :)
  • Odpowiedz
  • 7
@hansschrodinger nie wezwali. Akurat w mieszkaniu obok budowlańce robio remont i szukali elektryka który podłączy nowy kabel zasilający do licznika a lewy pobór zauważyłem przypadkowo. W sumie nawet nie wyglądał na lewy. Prawdopodobnie było tak od nowości.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Ale wiesz, że właśnie stworzyłeś zagrożenie pożarowe? Taka działalność kwalifikuje się na policję. Wykop czyta sporo ludzi, twój wpis ma ponad 1000 plusików, więc nie zdziwiłbym się, jakby za jakiś czas zawitali do ciebie smutni panowie. Pamiętasz rurkę w samolocie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 33
@JestesUpani to osobny obwód idący sprzed licznika do lokalu.

@biliard tak, stworzyłem ogromne zagrożenie pożarowe. Za chwile sam zakuje wie w kajdanki i odwiozę na komisariat. Nie róbmy sobie jaj. Ty myślisz, że realia są takie jak w telewizji? Energetycy jak ujawnili lewe przyłącze to myślisz, że dla jaj nie puścili między fazowego? Myślisz, że ten kto kradł to zgłosił cokolwiek?
To nie jest jak w serialu na wspólnej.
  • Odpowiedz