Wpis z mikrobloga

Jako prawdziwy cebulak nigdy nie sądziłem, że będę kiedykolwiek płacił za muzykę (poza koncertami oczywiście). Jednak #spotify jest na tyle dobre i fajne (podejrzewam, że inne programy tego typu, jak np. Deezer też takie są), że te 20 zł/miesiąc można wydać. Tym bardziej, że mam dostęp do muzyki, której nie mogłem znaleźć nawet na torrentach. Dodatkowo bardzo wysoka jakość i możliwość słuchania na telefonie. Na razie mają moje 60 zł, ale jak dla mnie te pieniądze są bardzo dobrze wydane i zarobią na mnie jeszcze więcej. Nie trzeba się w nic bawić, muzyka na zawołanie, fajne opcje poznawania podobnych utworów i przede wszystkim zadbali o klienta z Polski - cena dostosowana do naszych realiów, mniejsza niż za granicą (w przeciwieństwie do takiego #steam, który potrafił zrobić na Rosję osobne ceny, a Polska to według nich pierwszy świat i nawet dolarami nie można płacić, bo za tanio by było).

#recenzjazdupy #polecam
  • 17
@pococimojlogin: ja się właśnie przesiadam na deezera, bo ze smartfona nie słucham muzyki, a na spotify lepsza jakość jest tylko za 20 zł. Na deezer ceny są te same, ale pakiet za 10 zł obejmuje też wyższą jakość, a ten za 20 zł dotyczy tylko aplikacji mobilnych.
@Nietopesz: No, to inaczej niż u mnie, z telefonu akurat dużo słucham. Deezer na komórki fajny jest w Orange, bo możesz pobierać muzykę i nie zabiorą Ci megabajtów z limitu danych. Kiedyś go jeszcze za friko dawali do abonamentów, ale to jedyne plusy tej sieci, jak dla mnie.
@pococimojlogin: ja mam orange, ale po prostu nie mam kiedy słuchać z telefonu, więc szkoda mi płacić. Szkoda, że spotify tak do tego podchodzi, bo ich klient bardziej do mnie przemawia niż przeglądarka. I brakuje kilku funkcji jednak...
@Nietopesz: To w takim razie dlaczego nie przesiądziesz się na Spotify? 10 zł na miesiąc to nie jest taki znowu majątek, a skoro zależy Ci na tych funkcjonalnościach, to nie widzę powodu dla którego miałbyś zostać przy Deezerze.
@pococimojlogin: czytaj jeszcze raz. ;) Na Spotify za 10 zł mogę słuchać ile chcę, ale jakość muzyki jest taka, jak na koncie darmowym, a różnica jest odczuwalna nawet na słabych głośnikach, jakie mam podłączone do kompa, o lepszym sprzęcie nie mówiąc.
@pococimojlogin: Faktycznie, źle to zrozumiałem. W skali roku 120 zł w sumie tylko za wygodę korzystania to jednak za dużo jak dla mnie. Na razie czekam aż skończy mi się okres próbny na Deezer i wtedy decyzja zapadnie. :)
@Nietopesz: No na razie tak mało wydaję, że w oszczędności to się będę bawił, gdy w grę wejdą poważne pieniądze (dobra pensja albo zarządzanie swoją firmą). Do tego mam jeszcze parę lat, a nie wierzę w takie bajki, jak ta o Kaszubskim. Nie będę sobie odmawiał bułek słodkich z myślą o zaoszczędzeniu pieniędzy na poważny biznes, bo nie o to tu chodzi :D No, ale to tylko moje zdanie. Chyba jestem