Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie dostałem info od „pani prezes” o obniżce wynagrodzenia o 1000 zł oraz informacją, że wypłaty mogą nie być w terminie (i tak od roku nie były. W ostatnim miesiącu dostaliśmy wszyscy dopiero 26 czerwca). Spier*alać z tego k*rwidołka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS jestem jedyną osobą w firmie, która ma pojęcie o IT, grafice i e-commmerce. Ogarniałem wszystko od sprzedaży ebay i amazon, poprzez stronę www, e-sklep i grafikę w PS/Illustratorze, kończąc na dokumentach w Excelu. Nikt inny w firmie żadnej z tych rzeczy nie potrafi. ¯_(ツ)_/¯

PPS Firma wisi mi jeszcze ok. 10 tys. zaległego wynagrodzenia i obawiam się, że tego nie odzyskam (,)

#pracbaza #firma #praca #firmakrzak
  • 54
  • Odpowiedz
@szrono: stary, brzmisz jak osoba ogarnięta ale bardzo naiwna. Myślisz że jesteś niezastąpiony, a tak nie jest.
Jakby im się pod dupą paliło, to by zatrudnili 2 gości za 6k do ogarniania tego. Ale nie muszą tego robić bo im to ogarniasz i mają to w dupie, bo zapieprzasz na nich xD. Z tego co mówisz także totalnie nie obchodzi ich Twoje zdanie. Daj sobie miesiąc, dwa na znalezienie roboty i
  • Odpowiedz
@szrono: Umowa Cię nie obowiązuje jak nie dostałeś wypłaty. Możesz teraz przesłać mailem wypowiedzenie z powodu ciężkiego naruszenia oraz wezwanie do zapłaty zaległości i jutro nie iść do pracy. Najlepiej to jutro już składać wypowiedzenie natychmiastowe właśnie z powodu ciężkiego naruszenia kodeksu pracy i umowy (jutro już nie pracujesz tylko przychodzisz rano wypowiedzenie dać) i oczywiście maja ci zaległy hajs oddać. PiP uwielbia takich Januszy uwierz. Jeśli masz legalna umowę to
  • Odpowiedz
Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy z powodu ciężkiego naruszenia jakim jest niewypłacanie wynagrodzenia w terminie.


@Tytanowy_Lucjan: Nie wypowiedzenie umowy, tylko rozwiązanie.

"Niniejszym rozwiązuję umowę o pracę (zawartą w dniu z Januszex s.c.) w trybie art. 55 Kodeksu Pracy. Niewypłacanie w terminie całości wynagrodzenia, która to sytuacja powtarza się od pięciu miesięcy, stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika dające podstawę do rozwiązania przeze mnie umowy o pracę bez wypowiedzenia zgodnie z
  • Odpowiedz
  • 3
@kaziu12: Niestety nie zastałem dziś „pani prezes”, ale zostawiłem pismo o rozwiązanie umowy (wzór z neta) wraz z żądaniem wypłacenia zaległości w trybie pilnym.
Pracownicy, których zastałem mocno w szoku. Część już mówi, że też robią papa z tej firmy, bo dostali info żeby nie spodziewać się zbyt szybko wypłat za czerwiec…
  • Odpowiedz