Wpis z mikrobloga

@JohnShelby: nie mają zakazu. Znam dziewczyne ktora po biotechnologii zaczela uczyc sie programować i idzie jej to bardzo dobrze. Gra na pianinie, zna fracuski, angielski, uwielbia pilke reczną, ma dobrą pracę. Przy tym wszystkim+ spokoj ducha nie przeszkadza jej zarowno zaplacić za siebie, czy chociaz za taksowke jak i gdy facet pomaga jej zdjąć plaszcz czy otworzyc drzww aucie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DEJW88: ooo lol. Szanowni Państwo czy którejkolwiek rzeczy czy aktywności wymienionej w tym spocie ktoś kobietom zabrania przez to, że są kobietami???? :D
  • Odpowiedz
@DEJW88 niestety też się tego boję że takie akcje idą w młodych którzy tylko łapią hasła ale już nie chcą sprawdzać czy ktoś mówi z sensem czy nie, ważna jest popularna twarz nic więcej
  • Odpowiedz
@DEJW88: co to za #!$%@?. Ja muszę jako mężczyzna #!$%@?ć 5 lat dłużej od nich - księżniczek i statystycznie będę żyć krócej. Przez co na emeryturze też będę krócej. Głupie #!$%@? chcą przywilejów, a nie równości.
Zawody mogą wykonywać te same. Jeszcze mają łatwiej z przyjęciami na uczelnie. Co za świat
  • Odpowiedz
@DEJW88: moim zdaniem wiele problemów powstało przez #!$%@? system edukacji (i to nie tylko w Polsce), ale o tym prawie nikt nie mówi. No bo faktycznie dziewczyny w wielu szkołach radzą sobie znacznie lepiej, potrafią wykuć te wszystkie często bezużyteczne dane czy sposoby wyliczeń, ale co z tego? W pracy czy nawet na niektórych trudniejszych studiach wiedzę zdobywa się eksperymentalnie, a to już kobietom wychodzi dużo gorzej, bo sądzą że
  • Odpowiedz
@DEJW88: ciekawe, czy opublikuję tę odpowiedź, czy jak zwykle usunę nim skończę ;)

Myślę że problem jest dużo bardziej złożony niż "przecież nikt wam nie broni być programistą/operatorem śmieciarki)".

Mieszkam w Anglii. Wraz z moim szefem brałam udział w spotkaniu, w którym uczestniczyli sami mężczyźni. Jako że następne spotkania ja miałam prowadzić, miałam odpowiadać na pytania, a szef jedynie dopowiadać, jeśli bym o czymś zapomniała. Każde pytanie było kierowane do szefa, ja odpowiadałam na nie, po czym znowu szef dostawał pytanie. Na kolejnym spotkaniu mój szef usiadł z tyłu sali. Nadal pytania były zadawane jemu, on mówił, że ja odpowiem (co robiłam), sytuacja mimo wszystko się powtarzała. Na kolejne spotkanie, mimo że nie byłam gotowa, poszłam
  • Odpowiedz
  • 4
@isomalta w branżach, które są zdominowane przez mężczyzn, kobiety mogą czasami być postrzegane jako z reguły mniej kompetentne, to miałkie i płytkie spojrzenie na świat, kobieta może być świetnym spawaczem, czy mechanikiem samochodowym, podobnie jak mężczyzna może pracować np przy kosmetykach. Robienie z różowego koloru, koloru "dziewczęcego" to głupie, ale czy można to nazwać dyskryminacją? Na samym końcu to mężczyznom noszącym obrania w tym kolorze się obrywa. Co do komentarza twojej
  • Odpowiedz
@DEJW88: jak mnie to #!$%@?
babska maja pelno przywilejow tylko z powodu posiadania cipy, ale im sie wydaje ze rowne prawa sa wtedy kiedy facet wykonuje rozkazy baby, a nie gdy jest rownouprawnienie(bo one maja byc uprzywilejowane, bo inaczej to nie jest rownouprawnienie)
#!$%@? te #!$%@?
  • Odpowiedz
@DEJW88:
Nie wiem jak w tym roku, ale w którymś tam roku (chyba 2016) czytałem ten raport. Już samego jego założenia są zrobione tak, żeby wykazać nierówności między facetami i kobietami. Jak coś jest na korzyść kobiet to jest traktowane tak, jakby było równo. Jak coś jest na korzyść mężczyzn, to jest to traktowane tak, że jest na korzyść mężczyzn. A to tylko jedna z manipulacji w tym raporcie.

Raport
  • Odpowiedz